آخرین اخبار

سومین جشنواره “فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی (ره) برگزار می‌شود…

امروزه فناوری نانو در دنیا به یکی از ارکان مهم علمی تبدیل شده است، به نحوی که محققین و اندیشمندان، آن را به عنوان انقلاب صنعتی آینده معرفی می‌نمایند.
از این حیث و با توجه به گستره وسیع تولیدات علمی و کاربردی استادان، دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری نانو و لزوم ایجاد فضایی مناسب جهت ارائه محصولات و تبادل ایده‌ها بین صاحبنظران و سرمایه گذاران و ایجاد عرصه رقابتی، دانشگاه آزاد اسلامی را بر آن داشت تا سالانه جشنواره فناوری نانو را به میزبانی واحدهای دانشگاهی موثر در تولید علم در زمینه فناوری نانو برگزار نماید.
سال ۹۳ برای نخستین بار، مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو به میزبانی واحدهای علوم دارویی و تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد؛ سال گذشته نیز این مسابقه سراسری و جشنواره به میزبانی واحد تهران جنوب این دانشگاه برگزار شد.
امسال نیز سومین جشنواره ملی فناوری نانو همزمان با نخستین سمپوزیوم بین‌المللی نانوتکنولوژی خرداد ماه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار خواهد شد.
محورهای علمی این جشنواره شامل نانوشیمی، نانوفیزیک، نانومواد، نانوالکترونیک، نانوپزشکی و نانومحاسباتی است.
گفتنی است هم‌زمان با برگزاری این جشنواره نمایشگاهی از دستاوردهای محققان واحدهای دانشگاه ‌آزاد اسلامی از جمله، مقالات، کتاب، اختراعات و محصولات تجاری‌سازی شده برپا خواهد بود. همچنین در این جشنواره چهار کارگاه آموزشی با موضوعات «آشنایی با مفاهیم و کلیات مالکیت فکری و ثبت اختراع»، «نانو‌پوشش‌ها»، «‌راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا با نگاه ویژه به فناوری نانو» و «کاربردهای میکروسکوپ نیروی اتمی(AFM) در فناوری نانو» برپا می‌‌شود.
به گفته دکتر نجف‌پور، دبیر علمی این جشنواره، تا‌کنون حدود هزار اثر جهت شرکت در سومین جشنواره به دبیرخانه برگزاری ارسال شده که نسبت به سال‌های گذشت تعداد آثار رشد ۷۰ درصدی داشته است.
قابل ذکر است سومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در راستای نمایش دستاوردهای محققان واحد‌های مختلف این دانشگاه، در روزهای پنجم و ششم خردادماه ۱۳۹۵ در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام‌خمینی(ره) شهر‌ری برگزار می‌‌شود و علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این جشنواره مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست