آخرین اخبار

ایران در جمع پنج کشور تولید کننده انسولین مدرن

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت اعلام شد: ایران به جمع پنج کشور تولید کننده انسولین مدرن می‌پیوندد….

همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت، اردیبهشت جاری در راستای شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی حوزه سلامت و تبادل اطلاعات در این حوزه با سایر کشورهای جهان برگزار شد. که در این همایش بیش از ۱۰۵ شرکت خارجی و ۱۷۰ شرکت خارجی ثبت نام کرده اند.
در این راستا مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس فرصت را مغتنم شمرد و در این همایش از ماکت کارخانه تولید انسولین مدرن، رونمایی کرد و افزود: با بهره‌برداری از این واحد تولیدی، جمهوری اسلامی ایران به جمع کشورهای صاحب دانش فنی ساخت داروهای های‌تک می‌پیوندد.
“جم اوزنج” در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت با بیان این مطلب تصریح کرد: تا چهار سال آینده و با بهره‌برداری کامل از این واحد صنعتی تولیدی، ضمن تامین نیاز دارویی بیماران ایرانی، امکان تامین داروهای مورد نیاز بیماران در کشورهای غرب آسیا نیز بوسیله این واحد تولیدی فراهم می‌شود.
مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس درباره میزان صرفه‌جویی ارزی این پروژه هم گفت: با بهره‌برداری کامل از این واحد تولیدی سالانه از خروج یک‌صد میلیون یورو ارز از ایران جلوگیری و نیاز میلیون‌ها ایرانی به انسولین مدرن در داخل کشور تامین خواهد شد.
وی تاکید کرد: ایران پنجمین کشوری خواهد بود که به دانش فنی ساخت این نوع انسولین دست می‌یابد و با توجه به اینکه این محصول با آخرین دانش و تحت نظارت متخصصان اروپایی در ایران تولید خواهد شد، امکان صادرات آن به راحتی به کشورهای نیازمند این محصول وجود دارد.
وی گفت: طبق آمار رسمی انجمن بین‌المللی دیابت نزدیک به پنج میلیون بیمار دیابتی شناخته شده دارد و ما با این سرمایه‌گذاری امکان دسترسی به انسولین‌های مدرن و با کیفیت بالا را برای افرادی که به محصولات ما نیاز دارند، فراهم می‌کنیم.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست