آخرین اخبار

طراحی سیستم الکترواویونیک بومی برای بالگرد تجاری

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سیستم الکترواویونیک بومی برای بالگرد تجاری طراحی می‌شود…

اویونیک یا الکترونیک هواپیما مربوط به کنترل سیستم‌های الکترونیکی هواپیما مانند سیستم جهت یابی و رادار و یا سیستم‌های جنگ الکترونیک است. این سیستم ها انواع مختلفی دارند که در هواپیماها و بالگرد ها مورد استفاده قرار می گیرند.
بالگرد در دنیای امروز از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین وسایل حمل و نقل به شمار می‌آید. به همین منظور  در ایران نیز مانند سایر کشورها  کارهای متعددی در زمینه طراحی این وسیله حمل و نقل در حال اجرا است.
از جمله بالگرد های مهم در کشور بالگرد تجاری است که سازندگان درصدد هستند آنها را بصورت بومی طراحی و توسعه دهند.
دبیر کمیته بالگرد تجاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ریاست جمهوری در این زمینه گفت: یکی از مهم ترین برنامه های کمیته در سال جاری طراحی و پیکره بندی سیستم الکترواویونیک بومی برای انواع بالگرد تجاری است که امیدوار هستیم به زودی بتوانیم در این زمینه به نتایج قابل قبولی برسیم.
وی افزود: از دیگر برنامه های این کمیته تدوین سند جامع توسعه صنعت بالگردی کشور به منظور گذار از شرایط فعلی به اهداف سند جامع هوافضای کشور در بخش بالگردی است.
به گفته طاهرخانی، حمایت از تولید بالگرد پیستونی در کشور به منظور توسعه حمل و نقل ارزان بالگردی نیز هدف دیگری است که امسال در کمیته پیگیری می شود.
دبیر کمیته بالگرد تجاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی در آخر گفت: حمایت از صنایع و شرکت های دانش بنیان در حوزه بالگردی نیز از اهدافی است که از ابتدای شکل گیری کمیته پیگیری می شد و امسال نیز جزء اهداف کمیته مدنظر قرار دارد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست