اخبار ایران و جهان

دوازدهمین جشنواره شیخ بهایی، برگزیدگان خود را شناخت

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دوازدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی، عصر روز گذشته شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۵ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با معرفی و تقدیر از برگزیدگان، در اصفهان به کار خود پایان داد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم، با اشاره به ضرورت توجه به زیست بوم کارآفرینی به عنوان لازمه رشد اقتصاد دانش بنیان، بر لزوم حرکت این جشنواره به سوی توسعه و فراهم کردن این زیست‌بوم، تاکید کرد و گفت: به واسطه زیست بوم کارآفرینی است که زمینه برای فعالیت اقتصاد دانش بنیان مساعد می‌شود و نباید تصور کنیم خارج از این زیست بوم امکان فعالیت اقتصاد دانش بنیان وجود دارد، یا چیزی خارج از این فضا، می‌تواند به پیشرفت و توسعه کشور و تحقق اقتصاد دانش بنیان کمک کند.
ستاری،ضمن تاکید بر حمایت دولت از ایجاد فرصت های مناسب برای فعالیت نوآورانه و فناورانه، ادامه داد: برای حرکت در مسیر نوآوری و پیشرفت، نباید به حمایت دولت تکیه کنیم و همین که دولت در روند کار و فعالیت شرکت‌ها دخالت نمی‌کند، زمینه پیشرفت آنان را فراهم کرده است.
رییس بنیاد ملی نخبگان بار دیگر با تاکید بر توجه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی کشورمان، گفت: این موضوع مهم باید به یک فرهنگ عمومی بدل شود و صرفا زمانی که درک کنیم سرمایه‌های ارزشمندمان نه در جیب‌ها و نه در زیرِ زمین، بلکه در مغزهای خلاق و نوآور جوانان کشورمان نهفته است، به پیشرفت خواهیم رسید.
در ادامه این مراسم، ۳ نفر از کاندیداهای بخش فناوری به ارائه طرح‌های فناورانه خود پرداختند و سپس از ایده پردازان برگزیده این دوره از جشنواره در بخش های گوناگون با اهدای جوایزی که توسط دکتر ستاری، رسول زرگرپور استان‌دار اصفهان، و مسوولان جشنواره صورت گرفت، تقدیر به عمل آمد.
در بخش طراحان کسب‌وکار – بخش آزاد: محمد علیزاده با طرح «تولید اصلاح کننده قیر با روش پلیمریزاسیون پیشرفته» و محمد عرفان با طرح « ارتقای رتبه مجلات علمی الکترونیکی» هر دو رتبه دوم را کسب کردند و محمدمهدی نادری نیز با طرح «تولید جنس منجمد تعیین جنسیت شده گاو» به عنوان نفر سوم شناخته شد.
در بخش طراحان کسب‌وکار – بخش المپیاد دانشجویی: مریم زاکانی با طرح «شبکه خانوادگی و اجتماعی بادوم» رتبه دوم و لاله چینی با طرح « تست و کالیبراسیون رگلاتور شهری» رتبه سوم را به دست آورند.
در بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی: طرح‌های «برداشت رباتیک زعفران» رتبه اول و «تولید نهال گردو به روش صنعتی» رتبه دوم را کسب کردند.
در بخش شرکت‌های نوپا فن آفرینان: مصیب علی شیر با «طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی در حوزه صنایع نفت و گاز» رتبه اول، محمدابراهیم سمیع با طرح «طراحی و توسعه فایروال صنعتی بوم کنترلرهای زیمنس» رتبه دوم و حامد محمدپور قمصر نیز با طرح «ساخت دستگاه تزریق چسب حرارتی» رتبه سوم را کسب کرد.
شرکت‌های رشد یافته – فن‌آفرینان: محمدعلی چمنیان با طرح «سیستم یکپارچه تغذیه نیرو قابل نصب در محیط بیرونی» رتبه اول، آرمان پنداشته با طرح «ساخت انواع قالب و تولید مبدل حرارتی صفحه‌ای» رتبه دوم و سعید سامانی مجد با طرح «سامانه گندزدایی پیشرفته مولتی اکسیدان بکو» رتبه سوم را به دست آورد.
در بخش شرکت‌های علوم انسانی – فن‌آفرینان: ناهید زارعت‌گر با طرح «سامانه طراحی و تولید کارتون و کتاب داستان مصور توسط کودکان و نوجوانان» رتبه دوم را به دست آورد. مرتضی حسینی کمال‌آبادی با طرح «پژوهش‌های میان رشته‌ای ادبیات عربی و فقه که به تولیدات کتاب، نرم‌افزار و مجله می‌انجامد» و محسن موسوی با طرح «اجرای تخصصی سیستم‌های جامع منابع انسانی» رتبه سوم را به دست آوردند.
در بخش شرکت‌های تداوم فن‌آفرینی: شهرام احمدی با طرح «ساخت سیستم جاگذاری نیلهای اینترلاک فمور و تی‌بیا» لوح تقدیر و تسهیلات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهدا شد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست