آخرین اخبار

ثبت نام چهارمین مدرسه تابستانی سلامت عمومی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با هدف ارتقای سلامت عمومی جامعه؛ ثبت نام چهارمین مدرسه تابستانی بین‌المللی سلامت عمومی ایران آغاز شد…

با هدف آشناسازی و علاقه‌مند کردن دانشجویان با مباحث حوزه سلامت و رسیدن به راهکارهای عملی برای ارتقای سلامت عمومی جامعه با همکاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل موزه تاریخ علوم پزشکی برگزار می شود.
امیرحسین تکیان، معاون امور بین‌المللی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکیدبر اهمیت آموزش سلامت عمومی، گفت: مهم‌ترین رسالت این دانشکده ارائه ‌با کیفیت‌ترین خدمات آموزشی، افزایش پژوهش‌های نو و کاربردی منطبق با نیازهای ملی و بین‌المللی و مشارکت در تدوین و تحلیل سیاست‌های کلان نظام سلامت است.
علی گنجی‌زاده،‌ دبیر اجرایی مدرسه تابستانی بین المللی سلامت عمومی ایران نیز درباره رویکردهای این همایش گفت: این مدرسه پس از سه تجربه موفق در برگزاری مدارس تابستانی بین‌المللی سلامت عمومی ایران (IPHS) و یک تجربهٔ موفق در برپایی کمپ زمستانی سلامت عمومی ایران با هدف آشنایی با حوزه‌های اصلی سلامت عمومی، این بار اقدام به برگزاری چهارمین مدرسه تابستانی بین المللی سلامت عمومی با محوریت آموزشی مولفه‌های اجتماعی سلامت، حمایت طلبی، اپیدمیولوژی، بهداشت و محیط زیست سیاست‌گذاری کرده است.
دبیر اجرایی مدرسه تابستانی بین المللی سلامت عمومی ایران در توضیح جزییات این دوره آموزشی ادامه داد: به منظور افزایش انگیزه و علاقه دانشجویان به مباحث سلامت عمومی، در برگزاری این دوره از روش‌های نوین آموزشی همچون آموزش مبتنی بر سناریو، شبیه سازی دنیای واقعی، بازی نمایی و آموزش مبتنی بر بازی استفاده شده است و نیز محیط آموزشی برگزاری مدرسه سلامت به نحوی طراحی شده که شرکت کنندگان بتوانند فعالیت‌هایی که متخصصان سلامت عمومی انجام می‌دهند را در مقیاس کوچک‌تر تمرین کنند و با اصول تصمیم گیری در نظام سلامت آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی در سطح بین‌المللی و به صورت کامل به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، بیان کرد: هرساله شاهد حضور شرکت کنندگانی از کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیای شرقی در مدارس تابستانی بین‌المللی سلامت ایران بوده‌ایم و امسال انتخاب موزهٔ تاریخ علوم پزشکی به‌عنوان مکان برگزاری این مدرسه علاوه بر داشتن نمایی سنتی و تاریخی، منعکس کنندهٔ فضایی علمی مرتبط با محتوای دورهٔ آموزشی است.
گنجی‌زاده، گفت: دانشجویان علوم پزشکی و تمام علاقه‌مندان به سلامت عمومی می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترتی چهارمین مدرسه تابستانی بین المللی سلامت عمومی  اطلاعات کامل چهارمین دوره و دوره‌های آموزشی پیشین آن را مطالعه کرده و درصورت تمایل اقدام به ثبت نام کنند.
این مدرسه در قالب دو دورهٔ آموزش از راه دور و آموزش حضوری برگزار می‌شود.
دورهٔ آموزش از راه دور به مدت ۵ هفته و با هدف انتقال دانش پایه در حوزه‌های اصلی مدرسه از تاریخ ۱۲ تیرماه الی ۱۵ مردادماه اجرا می‌شود.
همچنین دورهٔ آموزش حضوری از تاریخ ۲۲ الی ۲۹ مردادماه در موزه تاریخ علوم پزشکی با هدف تمرین عملی و کاربردی آموزش‌های دوره از راه دور برگزار می‌شود. در طراحی دورهٔ آموزش از راه دور نیز از روش‌های مبتکرانه و نوین آموزشی مثل ارائهٔ ویدیو، تالار گفت‌و‌گو و ویدیو وایت برد استفاده شده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست