آخرین اخبار

برگزاری اولین کنفرانس “پدافند غیر عامل در حوزه دریای خزر”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین همایش پدافند غیر عامل حوزه دریای خزر با هدف هم افزایی علمی و تولید دانش بومی مرتبط با مسائل دریای خزر و حوزه آن در زمینه پدافند غیر عامل برگزار میگردد..

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد. در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.
اولین همایش پدافند غیر عامل حوزه دریای خزر با هدف هم افزایی علمی و تولید دانش بومی مرتبط با مسائل دریای خزر و حوزه آن در زمینه پدافند غیر عامل با همکاری دانشگاه گیلان و انجمن علمی پدافند غیر عامل ایران در ۲۶ و ۲۷ آبان ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار خواهد گردید.
از محورهای اصلی این کنفرانس می توان به اقتصاد دریا محور با رویکرد پدافند غیر عامل، پدافند غیر عامل در حوزه گردشگری و اکوتوریسم دریای خزر، حمل و نقل دریایی و الزامت پدافندی، منابع انرژی دریای خزر از نگاه پدافند غیرعامل، نقش مناطق آزاد تجاری در توسعه اقتصاد مقاومتی در حوزه دریای خزر، پدافند غیرعامل در بخش شیلات، کشاورزی، امنیت غذایی و توسعه پایدار در حوضه آبی دریای خزر، آلودگی‌های زیست محیطی و بیولوژیک در دریای خزر، پدافند غیرعامل در مهندسی با رویکرد استان‌های شمال، نفوذ دشمن، چالش‌ها و راهکارها با نگاه به مسائل استان‌های کرانه دریای خزر، معماری و شهرسازی استان‌های ساحلی با رویکرد پدافند غیرعامل، هدیدات نوین در حوزه دریای خزر با نگاه آینده پژوهی(سایبری،زیستی،جنگ نرم) و فرهنگ،هویت،دین و ارزش های اجتماعی با رویکرد پدافند غیر عامل اشاره کرد.
شایان به ذکر است که آخرین مهلت ارسال مقالات  ۱۵ شهریور ماه سال جاری می باشد و همچنین علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت مقالات می توانند به سایت اولین کنفرانس پدافند غیر عامل در حوزه دریای خزر مراجعه فرمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست