آخرین اخبار

نخستین کنفرانس بین المللی “هوشمندی سازمانی و تجاری”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین کنفرانس بین المللی “هوشمندی سازمانی و تجاری” در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد….

هوشمندی سازمانی با تکیه بر سرمایه های انسانی و دانش سازمانی نه یک انتخاب بلکه یک الزام برای حرکت و رقابت در عصر معاصر است. سازمان‌های امروزی به‌منظور بهره‌گیری از مزیت رقابتی و تصمیم‌گیری مؤثر، باید از هوشمندی سازمانی برخوردار باشند
از این رو، در اواخر اردیبهشت ماه جاری گردهمایی تحت عنوان اولین کنفرانس تخصصی و علمی در حوزه “هوشمندی سازمانی و تجاری” با رویکردی دانش محور و با هدف توسعه و بالندگی سازمانی، ارائه آخرین یافته ها و دستاوردهای علمی، پژوهشی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.
در این رویداد ضمن فراخوان حل مسئله در موضوع چالش های پیش روی سازمانها در حوزه هوش تجاری، با معرفی مفهوم هوش تجاری و ارائه نمونه های موفق کاربرد BI در بهبود فرآیندهای پشتیبان تصمیم، گزارش های مدیریتی و در نهایت توسعه و موفقیت سازمان ها، تلاش میگردد با ایجاد ارتباط و شبکه سازی بین ارائه دهندگان (Provider) و دریافت کنندگان (Client) خدمات و محصولات هوش تجاری، زمینه ای ایجاد شود که موضوع آمادگی، استقرار و بهره برداری هوش تجاری در سازمان بیش از پیش تسهیل گردد.
گفتنی است هوش تجاری (BI) یعنی داشتن دانشی فراگیر از همه عواملی که برسازمان مؤثر است.
هوش تجاری مجموعه توانایی ها، تکنولوژی‌ها، ابزارها و راهکارهایی است که به درک بهتر مدیران از شرایط کسب و کار کمک می‌نماید و همچنین ابزارهای هوش تجاری، دیدگاه‌هایی از شرایط گذشته، حال و آینده را در اختیار افراد قرار می‌دهند.
با پیاده‌سازی راهکارهای هوش تجاری فاصله موجود بین مدیران میانی و مدیران ارشد از دیدگاه ارتباط اطلاعاتی از میان خواهد رفت و اطلاعات مورد نیاز مدیران در هرسطح، در لحظه و با کیفیت بالا در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. همچنین کارشناسان و تحلیلگران می‌توانند با استفاده از امکانات ساده، فعالیتهای خود را بهبود بخشند و به نتایج بهتری دست پیدا نمایند.
همانطور که از تعاریف متعدد استنباط می‌شود، هوش تجاری در قالب هر تعریفی بدنبال افزایش سودآوری سازمان با استفاده از اتخاذ تصمیمات هوشمند و دقیق است.
بر اساس این گزارش، این کنفرانس بین المللی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه جاری در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت نخستین کنفرانس بین المللی “پارادایم های نوین مدیریت، هوشمندی تجاری و سازمانی” مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست