اخبار ایران و جهان

کیوسک کتب علمی: و شغل شما چیست؟

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

«زندگی من کارم و کارم زندگی من است، و هر لحظه از آن را دوست دارم.»
به راستی چند نفرمان می‌توانیم این حرف را از ته دل بزنیم؟ بسیاری از ما کارمان را تنها پذیرفته‌ایم و برای درآمدی که از قبل این شغل نصیبمان می‌شود، تحملش می‌کنیم.
اما در دنیای امروزه اوضاع دارد طوری رقم می‌خورد که شکل کارها دچار تغییر می‌شود. شما دیگر لزوماً به سر کار نخواهید رفت و معنای کار از محلی که به آن می‌روید به کاری که انجام می‌دهید تغییر می‌کند. یک شخص ممکن است با چند صاحب کار به طور همزمان کار کند و حتی در کنار آن بیزینسی برای خودش دست و پا کند.
بری هاپسون و کیتی لجر، در کتاب «و شغل شما چیست» سعی دارند شما را با بروزترین نوع کسب و کار آشنا کنند. نویسندگان این نوع مشاغل را که به نام شغل به سبک پورتفولیویی معرفی می کنند، مشاغلی چند وجهی می‌دانند که باعث به کار گیری تمامی توانایی‌های فرد و ایجاد رضایت و شادابی در او می‌شوند.
در این روزها که کسی امیدی به کار دولتی نداشته ویافتن شغل ثابتی در بخش‌های خصوصی نیز دشوار است، این نوع سبک جدید مشاغل شاید تنها راه برای داشتن شغلی مناسب توأم با رضایت باشد.
نویسندگان در این کتاب سعی بر توضیح این سبک شغلی کرده و با اعتقاد بر اینکه آینده‌ی مشاغل به این صورت خواهد بود، با روندی دلچسب و ساده، گام‌هایی برای اشتغال به سبک پورتفولیو عنوان می‌کند. مطالب عنوان شده در کتاب برای هر کس که می‌خواهد شغلی داشته باشد مفید است.
من هم مانند خود نویسندگان، این کتاب را به کسانی که؛
– شاغل ولی ناراضی هستند.
– شاغل هستند ولی آمیزه‌ی دیگری از کار-زندگی را جستجو می‌کنند.
– در شغل خود تازه‌کار هستند.
– خوداشتغال بوده و یا به خود اشتفالی فکر می‌کنند.
– بیکار هستند ولی به دنبال شغلی با حقوق می گرند.
– بازنشسته هستند ولی می‌خواهند دوباره حقوق بگیر شوند.
– در عین درگیری با دخل و خرج به دنبال شغلی با حقوق نیز هستند.
– افرادی که به شیوه‌ی پورتفولیو به کار اشتغال دارند.
توصیه می‌کنم.

مشخصات کتاب:
عنوان کتاب: و شغل شما چیست؟
مؤلفان: بری هاپسون / کیتی لجر
ناشر: انتشارات مازیار
تعداد صفحه: ۲۵۲

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست