اخبار ایران و جهان

پاره شدن گردن‌بند و افشای راز قتل بعد از ۳۲ سال

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

ملانی رود؛ دختر ۱۷ ساله‌ ساکن شهر باث در انگلستان، در یک شب تابستانی در سال ۱۹۸۴ با دوستانش بیرون رفت، اما دیگر به خانه برنگشت.
رهگذری جسد این دختر را پیدا کرد و تحقیقات پلیس نشان داد که ملانی پس از اینکه به او تجاوز شده، با ۲۶ ضربه چاقو به قتل رسیده است.
پلیس دی‌ان‌ای فرد مهاجم را روی لباس مقتول پیدا کرده بود، اما این دی‌ان‌ای با هیچ نمونه‌ای در بانک اطلاعاتی پلیس تطبیق نداشت و در تمام این سال‌ها پلیس نتوانست قاتل را پیدا کند.
این وضعیت ادامه داشت تا اینکه در نوامبر سال ۲۰۱۴ دعوای یک زوج بالا گرفت و کار به دخالت پلیس کشید. ماجرا این بود که مردی از نامزدش به دلیل اینکه گردن‌بندش را پاره کرده بود به پلیس شکایت کرد.
پلیس طبق رویه معمول از نامزد این مرد نمونه دی‌ان‌ای گرفت و آن را به بانک اطلاعات اضافه کرد.
کارآگاهانی که بر روی پرونده‌های قدیمی کار می‌کنند، بدون اطلاع از این موضوع، یک بار دیگر سعی کردند دی‌ان‌ای قاتل را با دی‌ان‌ای یک میلیون نفری که در پنج سال گذشته به بانک اطلاعاتی اضافه شده بود مطابقت دهند.

ملانی رود؛ دختر ۱۷ ساله‌ به قتل رسیده

در بین دویست نمونه جدید که به دی‌ان‌ای قاتل شبیه بود، دی‌ان‌ای زنی که گردن‌بند دوست پسرش را پاره کرده بود بیشترین مطابقت را داشت.
پلیس تحقیق درباره او را آغاز کرد و فهمید که او یک پدر و یک برادر دارد. پدر، کریستوفر همپتون، داوطلبانه به پلیس نمونه دی‌ان‌ای داد و همین نمونه نشان داد که او قاتل ملانی است.
امروز دادگاه این مرد را که به جرم خود اعتراف کرده است به حبس ابد محکوم کرد.

قاتل

قاتل

قاتل در تمام این سال‌ها زندگی عادی داشت، هیچ‌وقت سرو کارش به پلیس نیفتاده بود، برای بار دوم ازدواج کرده و از همسر جدیدش یک دختر داشت.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست