آخرین اخبار

بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی برق ایران شروع به کار کرد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

بیست و چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق ایران، با حضور صاحبنظران، اساتید و دانشجویان رشته‌های مهندسی در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز آغاز به‌کار کرد. این کنفرانس ملی به مدت ۳ روز و تا روز ۲۳ اردیبهشت ماه در شیراز ادامه خواهد داشت.
هدف این کنفرانس ایجاد یک محفل علمی برجسته و محیطی جهت تبادل نظر علمی و فنی و ارائه آخرین یافته های علمی و پژوهشی توسط دانشگاهیان، سازمان ها و صنعتگران در همه زمینه های مهندسی برق، کامپیوتر و مهندسی پزشکی می باشد. محورهای این کنفرانس شامل الکترونیک، قدرت، کامپیوتر، کنترل، مخابرات و مهندسی پزشکی می باشد.
مراسم افتتاحیه این کنفرانس که به عنوان بزرگترین رویداد علمی در حوزه برق و کامپیوتر است صبح امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در سالن رازی دانشگاه شیراز آغاز شده و در روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت با ارائه مقاله، برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه را از بخش‌های مختلف ادامه خواهد داشت. همچنین خلاصه مقالات برگزیده در ویژه‌نامه مجله علوم و تکنولوژی ایران منتشر خواهد شد.
به گفته دکتر علی‌رضا خیاطیان، رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز و دبیر کنفرانس، در این همایش علمی تخصصی از میان تعداد ۶۰۴ مقاله پذیرفته شده، تعدادی به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.
همچنین وزیر علوم، تحقیقات و فناوریف دکتر فرهادی در زمینه شروع به کار بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی برق ایران پیامی را منتشر کردند.
در پیام دکتر دکتر فرهادی آمده است: برگزاری “بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی برق ایران” را که بزرگ ترین رویداد علمی کشور در زمینه مهندسی برق وکامپیوتر است، به فال نیک گرفته و به جامعه علمی و دانشگاهی کشور تبریک می گویم. همان گونه که از شمارگان این کنفرانس پیداست، این رویداد علمی از قدمت و سابقه بالایی برخوردار است و برگزاری سالانه آن توسط یکی از دانشگاه های معتبر کشور و ارائه آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری در این حوزه، نشانه اهمیت و جایگاه بین المللی آن است.
رشته مهندسی برق و کامپیوتر، امروزه راهگشای بسیاری از مسائل فناوری در جهان است. در اهمیت این رشته همین بس که دانشکده های برق به لحاظ کادر علمی و امکانات، در رقابت با معتبر ترین دانشگاه های دنیا و پذیرای نخبگان و بهترین فارغ التحصیلان آموزش و پرورش کشور هستند. گرایش های مختلف این رشته، گستره وسیعی از مسائل فناوری را دربر می گیرد و یکی از پر طرفدارترین رشته های مورد علاقه جویندگان علم و دانش درکشور به حساب می آید و نمایه شدن این کنفرانس در موسسه معتبر انجمن مهندسین برق و الکترونیک دنیا (IEEE) در شناساندن جایگاه دانشمندان این رشته اهمیت بسزایی دارد.
چشم اندازی که اکنون فراروی دانشمندان، محققان و پژوهشگران این رشته قرار دارد، ارتباط نخبگان علمی با صنعت و به کارگیری آخرین دستاوردهای این رشته برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست