آخرین اخبار

استاد دانشگاه استنفورد مهمان کنگره “روانشناسی اجتماعی” می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پروفسور فیلیپ زیمباردو بزرگترین روانشناس اجتماعی دنیا برای شرکت در سومین کنگره روانشناسی اجتماعی ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی به ایران سفر می‌کند…

فیلیپ جورج زیمباردو روانشناس و استاد دانشگاه استنفورد است و همچنین در حال حاضر یکی از بزرگترین روانشناسان دنیا محسوب می شود که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی برای برگزاری و شرکت در کنگره روانشناسی اجتماعی به ایران سفر می‌کند و به عنوان مهمان ویژه در این کنگره حضور می یابد.
فاطمه باقریان نائب رئیس انجمن روانشناسی اجتماعی ایران درباره برگزاری سومین کنگره روانشناسی اجتماعی ایران اظهار کرد: این کنگره در دو روز ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری با حمایت ستاد توسعه فناوری های شناختی معاونت علمی در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود که مهمان ویژه آن پروفسور فیلیپ زیمباردو بزرگترین روانشناس اجتماعی دنیا است که روز دوم در کنگره حاضر می شود و به سخنرانی می‌پردازد و در کنار آن کارگاه آموزشی نیز توسط وی برگزار می شود.
وی درباره اهمیت برگزاری این کارگاه گفت: امروزه کشورها در برنامه‌ریزی‌های کلان خود دیدگاه‌های روانشناسی خصوصا روانشناسی اجتماعی را در نظر می‌گیرند تا از این طریق به سمت داشتن جامعه‌ای با سلامت روانی حرکت کنند بنابراین برگزاری این کنگره‌ها و حضور مهمانان برجسته خارجی می‌تواند عاملی برای همکاری‌های علمی باشد تا علاوه بر آگاهی علمی امکان تحقیقات و آزمایشات بومی در جامعه ما فراهم شود.
گفتنی است زیمباردو در اصل از مهاجران سیسل ایتالیا بود. وی ابتدا در کالج بروکلین دوره کارشناسی خود را گذراند. دوره کارشناسی دروسی از رشته های روان شناسی، جامعه شناسی و انسان شناسی را انتخاب کرده بود. وقتی وارد دوره کارشناسی ارشد شد، انتخاب او دیگر قطعی بود؛ زیمباردو کارشناسی ارشد و دکترای خود را در روان شناسی دانشگاه ییل در مدت پنج سال به اتمام رساند. پیش از ورود به دانشگاه استنفورد در دانشگاه های متعددی به عنوان استاد و پژوهشگر فعالیت داشت. در نهایت در ۱۹۶۸ وارد دانشگاه استنفورد شد و سه سال بعد در ۱۹۷۱ در این دانشگاه آزمایشی انجام داد، که به عنوان خطرناک ترین آزمایش روانشناسی تا به امروز شناخته می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست