آخرین اخبار

هفدهمین کنگره بین المللی “میکروب شناسی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هفدهمین کنگره بین المللی “میکروب شناسی ایران” به همت انجمن علمی میکروب شناسی ایران در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد…

پس از گذر شانزده دوره از برگزاری کنگره بین المللی “میکروب شناسی ایران”، هفدهمین دوره این کنگره علمی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف آشنایی هرچه بیشتر با این علم و همچنین تبادل اطلاعات علمی بدست آمده در این حوزه برگزار می گردد.
میکروب شناسان و صاحب نطران در این علم می توانند مقالات و طرح های خود را در محورهای مکانیسم های بیماری زایی در بیماری های عفونی، مقاومت آنتی بیوتیکی، بیوتکنولوژی میکروبی، میکروب شناسی غذایی- آب و فاضلاب، میکروب شناسی بالینی، بیماری های خود ایمن و عفونت های باکتریایی و غیره تا ۱۵ تیر ماه سال جاری به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.
در این همایش اساتید مدعو از کشورهای مختلف به ارائه سخنرانی در مورد جنبه های مختلف میکروب شناسی بالینی و پایه خواهند پرداخت که از جمله این سخنرانی ها می توان به سخنرانی پروفسور جووان جوزف از متخصصین بیمارستان دانشگاه بارسلون اشاره کرد.
شایان ذکر است این کنگره دارای امتیاز باز آموزی برای پزشکان متخصص داخلی، عفونی، زنان و زایمان، پزشکان عمومی، جراحی، بیهوشی و همچنین رشته های مختلف علوم آزمایشگاهی، داروسازی، غیره می باشد و در تاریخ ۲ لغایت ۴ شهریور ماه به مدت سه روز در دانشکده پزشکی این دانشگاه برگزار می گردد.
گفتنی است میکروب‌شناسی یا میکروبیولوژی دانشی است که دربارهٔ شکل، ترکیب، خواص و بیماری‌زایی ریزسازواره‌ها (میکروارگانیسم‌ها) یا جانداران بسیار ریز بحث و گفتگو می‌کند.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت هفدهمین کنگره بین المللی “میکروب شناسی ایران” مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست