آخرین اخبار

تجلیل از هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت در سمنان

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

از عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان چهره ماندگار شهرستان شاهرود تجلیل می شود…

دانشگاه صنعتی شاهرود قصد دارد روز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه جاری طی مراسمی از دکتر علی اکبر جلالی، عضو هییت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان چهره ماندگار این شهرستان تجلیل و تقدیر به عمل آورد.
گفتنی است دکتر علی اکبر جلالی دارای دکترای مهندسی برق در رشته کنترل، متخصص فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا می‌باشد. در حال حاضر ایشان در دانشگاه علم و صنعت ایران با مرتبه استادی در سمت معاون پژوهشی دانشکده برق مشغول است و در کنار آن از سال ۲۰۰۵ میلادی استاد پاره وقت دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه ویرجینیای غربی می‌باشد.
دکتر جلالی جزء محققان آینده‌نگر بوده و نظریه موج چهارم، عصر مجازی سه بعدی را برای اولین بار در دنیا مطرح کرده‌ است و همچنین تلاش های فناوری در این حوزه داشته از این رو در حوزه فرهنگ سازی این پدیده جزء افراد شاخص به شمار می آید.
وی طراحی هایی از جمله درس اینترنت اشیاء و ارائه آن (مدارس هوشمند)، اولین روستای اینترنتی ایران “شاهکوه”، اولین مرکز جامع خدمات کاربردی اینترنت در ایران، کریدورICT در شمال کشور و طرح معرفی و پیاده سازی مشاغل مهندسی برق برای اولین بار در کشور را انجام داده است.
جدا از این موارد وی ازفعالان توسعه فرهنگICT در کشور هستند که سخنرانی ها و سمینار علمی فراوانی در سطح ملی و بین المللی داشته اند و همچنین توانستند به عنوان سرپرست پروژه طراحی و ساخت پرینتر لیزری سه بعدی و دستگاه خاصی از CNC که قابل عرضه به بازار هستند را ثبت کنند.
شایان ذکر است مراسم تجلیل از دکتر جلالی ساعت ۹ صبح روز دوشنبه، توسط استانداری سمنان و بنیاد ملی نخبگان این استان در تالار شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود توسط برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست