آخرین اخبار

دانشگاه تهران برگزیده برترین پوستر علمی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پوستر برگزیده «دومین کنفرانس ملی علوم پروتئینی و پپتیدی» از دانشگاه تهران انتخاب شد…

با توجه به اهمیت و جایگاه بین رشته ای علوم پروتئین و پپتیدی در پزشکی و زیست فناوری و تاثیر آن در زندگی انسان و صنایع دارویی کشور، آگاهی از آخرین یافته های علمی در این رابطه از موارد ضروری و لازم برای جامعه علمی و صنعتی کشورمان می باشد.
از این رو سلسه کنفرانس های ملی تحت عنوان “علوم پروتئینی و پپتیدی” در دانشگاه های معتبر کشور برگزار می گردد.
اولین دوره از این کنفرانس ملی به میزبانی دانشگاه شیراز در آذر ماه ۹۳ صورت گرفت.
دانشگاه اصفهان نیز در اردیبهشت ماه سال جاری میزبان دومین دوره از سلسه کنفرانس های علوم پروتئینی و پپتیدی بود که در این دوره پروانه اسکندری، دانشجوی کارشناسی ارشد مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران، موفق به دریافت جایزه بهترین پوستر با عنوان «مزوپروس‌های سیلیکاتی درپوش‌دار شده با نانوذرات طلا برای سیستم‌های حساس به آنزیم برای رهایش کنترل شده دوکسوروبیسین در درمان سرطان» شد.
گفتنی است نانوسیستم طراحی شده در واقع جایگزین داروی ضد سرطان است که با نانوذرات طلا درپوش دار شده و از خروج دارو در بافت‌های سالم جلوگیری می‌کند و تنها در بافت سرطانی، هدف دارو را آزاد خواهد کرد.
در این مطالعه، از تکنیک‌های متنوعی از جمله تصویربرداری با میکروسکوپ الکترونی گذاره و نگاره برای شناسایی نانوذرات و نیز برای اندازه‌گیری میزان بارگیری و رهایش دارو از اسپکتروسکوپی فلورسانس استفاده شده است.
شایان ذکر است که این کنفرانس برای سومین دوره در آبان ماه ۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست