آخرین اخبار

حضور پدر نجوم آماتوری ایران در گذر عطارد شیراز

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پدر نجوم آماتوری ایران در برنامه انجمن اخترشناسی شیراز به مناسبت رویداد گذر عطارد حضور خواهد داشت…

مهندس احمد دالکی متولد سال ۱۳۱۵ در شیراز است. انجمن نجوم آماتوری ایران به وی لقب پدر نجوم آماتوری ایران اعطا کرده زیرا علاوه بر چاپ کتاب های فراوان در حوزه نجوم و فضا و فعالیت های علمی در این حوزه دوره های آموزشی متعددی در مراکز هوافضا و زمین شناسی در خارج از کشور گذرانده و مسئولیت اجرایی بسیاری از آنها نیز برعهده داشته است و در کنار آنها از رصدخانه ها و مراکز نجومی و فضایی مطرح و زبان زد جهان بازدید به عمل آورده است.
وی از منجمان مجربی است که بسیاری از اجرام و پدیده های آسمانی را رصد کرده و در همین راستا سمینارهای ستاره شناسی در دانشگاه های مطرح ایران از جمله شهید بهشتی، خواجه نصیرالدین طوسی و تبریز داشته است.
گفتنی است بسیاری از رصدخانه های استان تهران (زعفرانیه و شهرری) و سایر شهرستان ها به کمک پدر علم نجوم آماتوری راه اندازی شده است.
اکنون می بایست این نوید را داد به مناسبت رویداد گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید، انجمن اخترشناسی شیراز قصد دارد در روز بیستم اردیبهشت ماه جاری برنامه‌ای را برای عموم مردمِ شیراز برگزار کند.
به همین مناسبت مسئولین این انجمن، برای بالا بردن کیفیت برنامه و همچنین ارج نهادن بر تلاش‌ها و زحمات پیشکسوتان این عرصه، از مهندس احمد دالکی، پدر نجوم آماتوری ایران دعوت به عمل آورده است.
شایان ذکر است این برنامه هم‌زمان با رخداد گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید، از ساعت ۱۵:۰۰ تا غروب خورشید در آمفی تئاتر بلوار چمران برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست