آخرین اخبار

تولید داخلی لیرز با فناوری ایرانی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تولید داخلی لیرز با فناوری ایرانی توسط شرکت پرتوآفرینان شفا امکانپذیر شد…

با توجه به کاربرد گسترده فناوری لیزر در زمینه هایی چون زیست شناسی و پزشکی، فیزیک و شیمی، صنایع نظامی، ارتباطات نوری، اندازه گیری و غیره کشور ایران توانست با بهره گیری از توانمندی نیروی انسانی داخلی و فناوری بومی، لیزرهایی را در کلاس‌های متنوع و برای کاربردهای گوناگون تولید و تجاری کند.
امین گل‌محمدی تکلیمی مدیر عامل پرتوآفرینان شفا، با اشاره به تولید محصولات پیشرفته پرکاربرد در عرصه پزشکی، توسط این شرکت، کاربرد فراوان فناوری لیزر در این حوزه را یادآور شد و افزود: در پزشکی مدرن لیزر به عنوان یک ابزار اصلی در بسیاری از درمان ها بکار گرفته می شود. اثر ضد عفونی کننده، برش بدون خونریزی، تحریک سلولی به منزله رشد و ترمیم بافت، دقت بالا، عکسبرداری، برهمکنش منحصر به فرد یک طول موج با یک نوع بافت و ده‌ها دلیل دیگر باعث شده است لیزر در گستره پزشکی از جایگاهی غیر قابل انکار برخوردار شود.
مدیر عامل این شرکت، که در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی نیز ارائه محصول داشت، گفت: شرکت پرتو آفرینان شفا با تکیه بر توانبه طراحی، ساخت و تولید کاملا بومی دستگاه های لیزر پزشکی با تکیه بر توانمندی های داخلی و کمترین وابستگی به واردات، این لیزرها را تولید می‌کند و در حال حاضر، محصولاتی در زمینه های اورولوژی، جراحی پوست، دندانپزشکی و تراپی ارائه کرده است.
این فعال فناور با اشاره به رعایت استانداردهای جهانی، کیفیت، خدمات پس از فروش و قیمت به عنوان مزایای رقابتی تولیدات این شرکت گفت: با رعایت و بکار بستن کلیه استانداردهای طراحی و ساخت محصولات، توانسته‌ایم دستگاه های با کیفیتی با ارائه خدمات پس از فروش مناسب ارائه کنیم.
گفتنی است لیزر ابزاری است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند ساطع می‌کنند. این دستگاه از ماده‌ای جمع‌کننده یا فعال کنده نور تشکیل شده که درون محفظه تشدید نور قرار دارد. این ماده پرتو نور را که به وسیله یک منبع انرزی بیرونی (از نوع الکتریسیته یا نور) به وجود آمده، تقویت می‌کند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست