اخبار ایران و جهان

برگزاری نشست خبری ”جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی”

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به عنوان اولین جشنواره حوزه کارآفرینی در کشور از سال ۸۱ و به همت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعالیت خود را آغاز کرده است. در همین راستا و به منظور ارائه عملکرد این جشنواره در دوره قبل (یازدهم) و تشریح برنامه ها و اهداف آن در دوره بعدی که از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری در اصفهان برگزار خواهد شد، صبح امروز نشستی خبری در ساختمان وزارت علوم با حضور دکتر احمدی، معاون وزیر علوم و دکتر کشمیری رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و رییس جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و اصحاب رسانه برگزار شد.
در این نشست خبری ابتدا دکتر احمدی با مرور تاریخ این جشنواره و روند برگزاری آن در طول یازده دوره گذشته به سخنرانی پرداختند. وی همچنین عنوان داشت: «در جشنواره یازدهم، المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی به مجموعه فعالیت های جشنواره اضافه شد».
در ادامه دکتر احمدی با آمار و ارقام، دستاوردهای جشنواره یازدهم را تشریح کرد و افزود: «در دوره قبل تعدادی از برگزیدگان جشنواره به رویداد Slush در کشور فنلاند اعزام شدند که منجر به انجام مذاکراتی بین شرکت های ایرانی و سرمایه گذار فنلاندی شده است».
وی با اشاره به معرفی فضای گفت و گوی سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری با عنوان نشا (نقطه شروع ارتباط) به تشریح اهداف جشنواره دوازدهم و برنامه های پیش روی آن پرداخت.
در ادامه این نشست خبری دکتر کشمیری اطلاعاتی تکمیلی در در زمینه جشنواره دوازدهم شیخ بهایی به رسانه ها ارائه کرد و اظهار داشت: «در این دوره از جشنواره در محل برگزاری نرم افزاری در اختیار حضار و شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت تا با نصب آن بر روی گوشی همراه هوشمند خود بتوانند در زمینه طرح ها و شرکت های حاضر اظهار نظر کنند و ما بتوانیم آرای مردمی و شرکت کنندگان حاضر در جشنواره را نیز به دست آوریم و مقایسه ای بین نظرات مردمی و هیئت داوران داشته باشیم».
وی با دعوت از رسانه ها برای حضور در این جشنواره در اصفهان و پوشش خبری این مراسم عنوان کرد: « هم زمان با این جشنواره، بیستمین سالگرد تاسیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دومین دوره المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی نیز برگزار خواهد شد».

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست