آخرین اخبار

ایده بازار “مهندسی مواد و متالوژی”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ایده شما برای راه اندازی یک کسب و کار سودآور و پایدار در حوزه ی مهندسی مواد و متالورژی چیست؟؟؟؟

ایده‌‌بازار، زیست‌بومی دانش‌بنیان است که با نگرشی نوآورانه و خلاقانه و مطالعه به‌روزترین و کارآمدترین روش‌های توسعه‌ کارآفرینی و افزایش ثروت ملی و سرمایه های اجتماعی سعی در ارائه و اجرای روش‌های بومی شده موثر در کشور دارد. حوزه فعالیت ایده‌بازار شامل برگزاری رویداد جهت شناسایی ایده‌ها و ایده‌پردازان برتر و هدایت ایده‌های برگزیده به دفتر سرمایه‌گذاران این زیست‌بوم است.
به طور کلی رویدادهای ایده‌بازار در قالب عناوین متنوعی مانند رویداد ایده‌بازار، ایده‌بازار تخصصی، ایده‌بازار علمی-تخیلی، رویداد ایده و غیره برگزار می‌گردد.
این شیوه برگزاری کاملاً مطابق با نیاز روز کشور در بخش‌های مختلف مانند کشاورزی، هنر، صنعت، محیط زیست و غیره می‌باشد.
به دلیل اهمیت این رویداد مهم دانشگاه صنعتی امیر کبیر پس از میزبانی برای ایده پردازان ورزشی، پلیمری، مهندسی پزشکی و غیره حال میزبان ایده پردازان علم مهندسی مواد و متالوژی خواهد بود.
علم مهندسی مواد، علمی است میان رشته ای که از رابطه میان ساختار و خواص مواد استفاده کرده تا مواد جدیدی برای پاسخگویی به نیازهای فناوری طراحی کند.
به تازگی با گسترش علم نانو این رشته علمی نیز به یکی از رشته های پیشرو در عرصه دانش مبدل شده است.
حال ایده پردازان این علم می توانند ایده های خود را با دارا بودن ویژگی هایی چون ایجاد کسب و کار دانش بنیان، بازگشت سرمایه اولیه در مدت دو سال و ایجاد حداقل ۲ میلیارد تومان گردش مالی با سود مناسب در سال سوم، در حضور مدیران و سرمایه گذاران بفروشند.
گفتنی است زمان برگزاری این ایده بازار ۶ مهرماه سال جاری می باشد و شرکت کنندگان می توانند تا پایان تیرماه ایده های خود را از طریق سایت اولین دوره ی ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی ارسال نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست