آخرین اخبار

آغاز به کار نخستین بنیاد حامیان پژوهش، فناوری و نوآوری

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

نخستین بنیاد حامیان پژوهش، فناوری و نوآوری کشور با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی فعالیت خود را آغاز کرد. این بنیاد خیریه‌ای با استفاده از توانایی‌های افراد خیر راه اندازی شده تا از ظرفیت‌های انسانی و مالی کشور در راستای علمی بهره‌برداری بهینه شود.
در اساسنامه این بنیاد، آمده است که این افراد زمینه های کمک رسانی به  حوزه پژوهش و فناوری را فراهم می نمایند. همچنین نصرت الله ضرغام به عنوان مدیر عامل این بنیاد منصوب شده است.
ناصر غلامی دبیر بنیاد حامیان پژوهش، فناوری و نوآوری درباره اهداف این بنیاد اظهار کرد: این بنیاد با هدف استفاده از توانمندی‌های بالقوه و بالفعل خیرین برای توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری در کشور تاسیس شد. در حال حاضر در کشور خیرین زیادی در حوزه پژوهش فعالیت می کنند و با این رویکرد صندوق حمایت از پژوهشگران اقدام به تاسیس بنیاد کرد.
وی با اشاره به نوپا بودن این بنیاد گفت: چند ماه تا سپری شدن مراحل ثبت بنیاد زمان لازم است. در حوزه خیرین بحث اعتمادسازی نکته مهمی است تا به نظرات آنها توجه شود. بنابراین فعالیت بنیاد با توجه به نظرات خیرین انجام می‌شود. به عنوان مثال خیری اعلام می کند در حوزه داروهای سرطانی هزینه پژوهش را پرداخت می کنم تا پژوهشگران تحقیقات خود در این زمینه را انجام دهند.
رییس هیات امنای این بنیاد؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، نایب رییس هیات امنا؛ عباس مصلا نژاد، رییس هیات مدیره؛ فرهاد رهبر و دبیر هیات امنا؛ نصرت الله ضرغام هستند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست