آخرین اخبار

چهارمین کنفرانس بین المللی “آلومینیوم ایران “

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهارمین کنفرانس بین المللی “آلومینیوم ایران” از بیست و دوم اردیبهشت جاری به مدت دو روز در هتل المپیک تهران برگزار می شود…

چهارمین کنفرانس بین المللی آلومینیوم ایران به همت مرکز تحقیقات آلومینیوم ایران و ایمیدرو ایران در اردیبهشت ماه جاری برگزار می گردد.
این رویداد علمی، سکویی برای مهندسان و متخصصان سازمان‌ های دانشگاهی و صنعتی برای تکامل یک رویکرد جمعی در راستای دستیابی به نیازهای امروز و آینده صنعت آلومینیوم محسوب می‌شود و از برگزاری آن، ارائه و بحث پیرامون پیشرفت های اخیر در مورد آلومینیوم است که تمامی جنبه های تولید، فراوری، ساخت، ساختار و خواص و کاربردهای مهندسی آلومینیوم را در بر می گیرد.
در چهارمین کنفرانس بین المللی آلومینیوم ایران، موضوعاتی نظیر فرصت های سرمایه گذاری خارجی گسترده در صنعت آلومینیوم ایران؛ آلومینیوم و بازارهای مربوط به آن؛ پیشرفت های آتی در تولید آلومینیوم و کاربردهای آن؛ تکنولوژی احیای آلومینیوم؛ مواد خام؛ ریخته گری و انجماد؛ خواص مکانیکی و شکل دهی؛ بازیابی و محیط زیست؛ متالورژی پودر؛ نانوتکنولوژی؛ عملیات حرارتی؛ جوشکاری و اتصال؛ مواد کامپوزیتی؛ مواد دیرگداز؛ خوردگی و مهندسی سطح؛ شبیه سازی و اتوماسیون و مدیریت مصرف انرژی در صنایع آلومینیوم مطرح می شود.
در این کنفرانس کارگاه های آموزشی و جلسات فناوری نیز با همکاری شرکتها و سازمان های داخلی و بین المللی برگزار می گردد.
علاوه بر آن در نمایشگاه جانبی کنفراس، آخرین محصولات و دستاوردهای شرکت های داخلی و خارجی عرضه می شود. در بخش نمایشگاه کنفرانس، تمامی صنایع آلومینیوم ایران و شرکت های وابسته در نمایشگاه منحصر به فرد آلومینیوم شرکت خواهند کرد و همچنین انتظار می رود بیش از ۳۰ شرکت بین المللی نیز فناوری ها، خدمات و محصولات مربوط به آلومینیوم و صنایع وابسته را ارائه دهند. این نمایشگاه نمایی کامل از صنعت آلومینیوم را عرضه خواهد کرد.
همانند دوره قبل، در چهارمین کنفرانس آلومینیوم نشست های تکنولوژی برگزار خواهد شدو علاوه بر این چهار کارگاه آموزشی با عناوین عملیات سطحی و آندایزینگ آلومینیوم؛ تکنولوژی احیای آلومینیوم؛ تکنولوژی اکستروژن آلومینیوم؛ نگرشی نوین بر ریخته ¬گری آلیاژهای آلومینیوم در این کنفرانس ارایه خواهد شد.
یادآور می شود دوره قبل این کنفرانس در سال ۲۰۱۴ و در شهر تهران با موفقیت برگزار شد که در آن ۴۵۰ شرکت‌ کننده داخلی و ۴۰ شرکت ‌کننده خارجی گرد‌ هم آمدند و در آن بیش ‌از ۱۰۰ نماینده صنعتی از ایران و خارج از ایران، نقطه ‌نظرات خود را در زمینه تکنولوژی صنایع بالادستی و پایین‌ دستی آلومینیوم و پتانسیل تولید آلومینیوم در منطقه خلیج‌فارس به اشتراک گذاشتند.
گفتنی است مرکز تحقیقات آلومینیوم ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران قرار دارد و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت چهارمین کنفرانس بین المللی آلومینیوم ایران مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست