آخرین اخبار

معرفی برگزیدگان مسابقه “ابن هیثم”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی؛ برترین‌های مسابقه «ابن‌هیثم» معرفی می‌شوند…

مسابقه نور ابن هیثم از پاییز سال گذشته آغاز بکار کرد و دانش آموزان مشتاق زیادی در آن شرکت کردند که اکنون وقت آن رسیده که حاصل تلاش های خود را ببینند به همین منظور دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی از معرفی برترین های این مسابقه در ماه جاری خبر داد.
پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی درباره مسابقه دانش آموزی فیلم کوتاه «ابن هیثم» توضیح داد: برگزاری رویداد دانش‌آموزی با عنوان «مسابقه دانش‌آموزی فیلم کوتاه نور ابن هیثم» به منظور ارتقا سطح نوآوری و خلاقیت نسل نوجوان و الگوسازی از شخصیت‌های علمی جهان اسلامی و همچنین ترویج و فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان در نظر گرفته شد.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: این مسابقه توسط دبیرخانه جایزه بین‌المللی مصطفی (ص)، به‌منظور ایجاد زمینه رشد علمی جامعه دانش‌آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، با موضوع ساخت فیلم‌های علمی و آموزشی یک‌دقیقه‌ای در بین دانش آموزان در مراکز آموزشی و پژوهش‌سراها با موضوع نور، مقارن با سال جهانی نور اجرایی شد.
وی با اشاره به این نکته که «مسابقه دانش‌آموزی فیلم کوتاه نور ابن هیثم» مورد حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی قرارگرفته است، بیان کرد: این مسابقه به مناسبت هزارمین سالگرد تألیف کتاب المناظر این هیثم و نام‌گذاری سال ۲۰۱۵ میلادی به نام سال جهانی نور توسط یونسکو پایه ریزی شد.
وی توضیح داد: این رویداد با استقبال بیش از ۱۰ هزار دانش آموز از سراسر کشور همراه بوده است. که برابر آخرین گزارش در این رویداد دانش‌آموزی به ۲۰۰ فیلم برتر و نیز به ۲۰ مرکز آموزشی برگزیده جوایز ویژه اهدا خواهد شد. آثار برگزیده، روی سایت مسابقه ابن هیثم در معرض دید عموم و به منظور تشویق دانش آموزان و مدارس پدیدآورنده آثار برتر قرار می‌گیرد.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی درباره میزان شرکت کنندگان در این رویداد ابراز کرد: بر این اساس تاکنون ۴۱۳۰ گروه ۲ تا ۳ نفره بیش از ۱۰ هزار دانش آموزان از ۵۰۰ مرکز آموزشی و پژوهش سراهای سراسر کشور در این رویداد شرکت کرده و مجموعاً ۱۵۰۰ فیلم به دبیرخانه ارسال شده است.
مراسم معرفی برترین‌های «مسابقه دانش‌آموزی فیلم کوتاه نور ابن هیثم» ، روز جمعه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۵، ساعت ۱۷ و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سالن اندیشه حوزه هنری در تهران برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست