آخرین اخبار

ارائه آخرین مباحث تخصصی سلول های بنیادی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

از آنجایی که علوم مرتبط با سلول های بنیادی به عنوان یکی از موضوعات بین رشته ای مطرح است  متخصصین از رشته های مختلف از موضوعات زیستی گرفته تا مهندسی و حتی اجتماعی می توانند به طور موثری در توسعه آن دخیل باشند. متخصصین زیستی بحث سلول های بنیادی را از منظرهای زیستی و سلولی مورد مطالعه قرار می دهند. مهندسین به خصوص متخصصانی که در زمینه  موضوعاتی همچون مواد و رشته های مرتبط فعالیت می کنند این علم و به خصوص پزشکی بازساختی را به لحاظ تولید داربست های مورد استفاده در تولید بافت و اندام مورد کاوش قرار می دهند. متخصصین اخلاق بحث های گسترده ای را در زمینه استفاده از سلول های بنیادی به خصوص سلول های بنیادی جنینی دارند. از همین رو اولین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارایۀ دستاوردهای پژوهشی و علمی اندیشمندان، پژوهشگران و دست‌اندرکاران حوزه های مختلف می باشد.
در حاشیه این کنگره کارگاه های مختلفی برگزار خواهد شد که در این کارگاه ها آخرین مباحث تخصصی سلول های بنیادی ارائه می شود.
احسان عارفیان دبیر کارگاه های نخستین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی درباره برگزاری این کارگاه ها اظهار کرد: در حاشیه برگزاری این جشنواره ۲۱ کارگاه آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله حوزه های آزمایشگاهی و عملی و حوزه های نظری برگزار می‌شود.
وی افزود: موضوعات کارگاه‌ها بسیار گسترده بوده و سعی شده است اکثر جوانب علوم مرتبط به سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را در بربگیرد اما مهم‌ترین این موضوعات شامل دست ورزی سلول‌های بنیادی با روش های متفاوت و توانمند سازی و آموزش دوره‌های تجاری سازی است. با توجه به این موضوع کارگاه‌ها توسط مراکز متفاوتی مدیریت می‌شوند؛ به همین دلیل این کارگاه‌ها در مراکز متفاوت از جمله پژوهشگاه رویان، پژوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همایش‌های بین المللی رایزن، بیمارستان فارابی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز پژوهشی برگزار می‌شوند.
شایان ذکر است که اولین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار خواهد شد. همچنین کارگاره های جانبی از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۱ خرداد برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت اولین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اقدام به ثبت نام در این کارگاه های آموزشی نمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست