آخرین اخبار

شهر آفتاب با “کتاب” افتتاح شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، امروز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهور افتتاح شد.
نمایشگاه امسال با حضور رئیس جمهور کشور، نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور فرهنگی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سید عباس صالحی رئیس بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه افتتاح شد.
در این مراسم، همزمان با گشایش نمایشگاه کتاب امسال، مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب نیز افتتاح شده و این مجموعه، با میزبانی از نمایشگاه کتاب بیست و نهم، شروع به کار می نماید.
در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران در بخش ناشران داخلی، هزار و ۴۲۳ ناشر در بخش عمومی، ۵۱۲ ناشر در بخش دانشگاهی، ۳۲۴ ناشر در بخش کودک و نوجوان و ۱۳۶ ناشر در بخش آموزشی حضور دارند. در بخش بین‌الملل نیز ۴۶ متقاضی موزع کتاب‌های لاتین و ۸۴ متقاضی موزع کتاب‌های عربی ثبت شده است؛ این میزان علاوه بر ناشرانی است که در بخش بین‌الملل ثبت نام کرده‌اند.
در بیست و نهمین دوره این نمایشگاه علاوه بر حضور نویسندگانی از کشورهای ایتالیا، استرالیا، مکزیک و روسیه، رئیس نمایشگاه کتاب تورینو ایتالیا، رؤسای نمایشگاه کتاب فرانکفورت، رئیس کتابخانه مونیخ، رئیس اتحادیه ناشران ایتالیا، رئیس مرکز مطالعات ایرانشناسی اتریش و… نیز حضور دارند.
مهمان‌ ویژه نمایشگاه امسال کشور روسیه است که با تدارک ویژه به تهران آمده است و هیاتی از نویسندگان و متفکران این کشور در نشست‌هایی به معرفی آثار روسیه می‌پردازند.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود.

+ تصویر این مطلب مربوط به عکاس خبرگزاری ایسنا می باشد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست