آخرین اخبار

بیست و سومین سمینار “شیمی تجزیه ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

بیست و سومین سمینار “شیمی تجزیه ایران” با همکاری انجمن شیمی ایران، توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد…

با تبلور دستاوردهای علمی در جهان و کشور، دانشگاه صنعتی شریف افتخار دارد پس از برگزاری اولین و دهمین سمینار شیمی تجزیه ایران میزبان بیست و سومین گردهمایی جامعه دانشجویان، اساتید و پژوهشگران رشته شیمی تجزیه و متخصصین صنایع مرتبط باشد. هدف از برگزاری این گردهمایی علمی فرصتی دیگر برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی-پژوهشی در زمینه شیمی تجزیه و برقراری ارتباط بیشتر بین دانش‏پژوهان و نهادهای دانشگاه و صنعت می‏‌باشد.
علاوه بر اهمیت ارائه یافته‌های علمی پژوهشگران، تأثیر این یافته‌ها در حل مشکلات صنعتی کشور امری بسیار مهم تلقی می‌گردد.
در این راستا سخنرانی‏‌های کلیدی توسط اساتید برجسته‌ای از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه تخصصی جز برنامه های جانبی سمینار علمی تبیین شده است.
شیمیدانان و علاقه مندان به این علم پرکاربرد می توانند خلاصه مقالات خود را در محورهای الکتروشیمی تجزیه‌‏ای، روش‏‌های جداسازی، شیمی تجزیه در صنعت، شیمی تجزیه و محیط زیست، طیف ‏سنجی تجزیه‌‏ای، کمومتریکس و نانوشیمی تا تاریخ ۲۰ خرداد ماه سال جاری به دبیرخانه سمینار ارسال کنند.
گفتنی است شیمی تجزیه شاخه‌ای از دانش بنیادین شیمی است که به مطالعه روش‌های جداسازی، شناسایی و بررسی کمی اجزای طبیعی یا مصنوعی یک ماده می‌پردازد. انواع آنالیز و تجزیه و تحلیل که در این دانش به کار گرفته می‌شوند در یک نگاه کلی به دو دستهٔ کمّی و کیفی تقسیم می‌شوند. در تجزیهٔ کیفی نوع اجزای موجود در نمونه تعیین می‌شود و در تجزیهٔ کمّی مقدار و یا غلظت هر یک از این اجزا تعیین می‌شود و در حالت کلی آنالیز کیفی بر آنالیز کمّی تقدم دارد .
قابل ذکر است این سمینار در تاریخ ۹ لغایت ۱۱ شهریور ماه ۹۵ به مدت سه روز در این دانشگاه برگزار می گردد، علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت بیست و سومین سمینار شیمی تجزیه ایران مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست