آخرین اخبار

خطر، برای کودکانی که در معرض دود تنباکو هستند

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

مطالعاتی که در نشست انجمن‌های مطالعات آکادمیک طب کودکان ۲۰۱۶ ارائه خواهند شد نشان می‌دهند که کودکانی که در خانه‌هایی با افراد سیگاری زندگی می‌کنند به تناوب بیشتری نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند.
محققین داده‌های نظرسنجی مربوط به سلامتی کودکان که در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ توسط مراکز ایالات متحده برای بیماری و مرکز ملی کنترل پیشگیری برای آمار بهداشت انجام گرفته را آنالیز کردند و به دنبال الگوهایی برای استفاده کودکان از نوزادی تا هفده سالگی از مراقیت‌های پزشکی در مقایسه‌ای میان کسانی که از در خانه در معرض دود تنباکو بوده یا نبودند گشتند.
نتایج نشان داده‌اند که بیست و چهار درصد از ۹۵۶۷۷ کودک مطالعه شده که نمونه‌ی ۱۷٫۶ میلیون کودک ایالات متحده هستند، با افراد سیگاری زندگی می‌کنند. حدود ۵ درصد از این کودکان که برابر ۳٫۶ میلیون کودک است، با فردی که در خانه سیگار می‌کشد زندگی می‌کنند.
محققین می‌گویند احتمال مراجعه کودکانی که در خانه در معرض دود تنباکو قرار گرفته‌اند به مراکز درمانی و بیمار شدن آن‌ها بیشتر بوده است. در عین حال محققین اعلام کرده‌اند که احتمال مراجعه‌ی این کوکان برای مشکلات دندانپزشکی به طور قابل توجهی کمتر بوده است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست