آخرین اخبار

فراخوان دومین دوره اعطای “جایزه مصطفی(ص)”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

فراخوان دومین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) منتشر شد…

جایزه مصطفی(ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود.
این مراسم با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر شایسته از برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، ترویج علم‌آموزی و پژوهش را در جوامع اسلامی و توسعه روابط منطقه‌ای نهادهای علمی و فناوری در کشورهای اجرا می شود.
طبق اخبار رسیده از سوی ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی این جایزه، دومین دوره اعطای جایزه مصطفی(ص) در‌ آذر ماه ۱۳۹۶ (دسامبر ۲۰۱۷) به منظور معرفی دانشمندان برتر علمی و فناوری‌ جهان اسلام برگزار می‌شود.
شرکت کنندگان می توانند آثار خود را در چهار حوزه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو و کلیه زمینه‌های علم و فناوری (مشتمل بر علوم پایه، علوم پزشکی، علوم دامپزشکی، علوم کشاورزی، علوم مهندسی و علوم شناختی و از علوم انسانی زمینه اقتصاد و بانکداری اسلامی) تا تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۵ برابر با ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ به دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) ارسال نمایند.
گفتنی است صاحبان آثار باید در سه زمینه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی و علم و فناوری نانو، باید دارای تابعیت یکی از کشورهای اسلامی عضو سازمان همکاری‌های اسلامی یا جوامع اسلامی باشند و محدودیت مذهب، جنسیت و سن وجود ندارد.
یکی دیگر از شرایط و ضوابط شرکت کنندگان در جایزه مصطفی(ص) عبارت است از اینکه صاحبان آثار در حوزه چهارم که کلیه زمینه های علم و فناوری را شامل می شود بایستی مسلمان باشند و محدودیت تابعیت، جنسیت و سن وجود ندارد.
قابل ذکر است نامزدها تنها توسط نهاد‌های علمی از جمله دانشگاه‌‌ها و مراکز علمی معتبر، انجمن‌ها و قطب‌های علمی و فناوری، فرهنگستان‌های علوم هر یک از کشورهای اسلامی، پارک‌های علمی و فناوری و دانشمندان برجسته معرفی می‌شوند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست