اخبار ایران و جهان

دومین مرحله المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

مرحله دوم اولین المپیاد «سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی» در مراکز تعیین شده در هر استان برگزار شد. در این مرحله در حدود ۴۰۰ نفر از برگزیدگان مرحله قبل این المپیاد به رقابت پرداختند.
در این رابطه دکتر امیرعلی حمیدی، دبیر ستاد توسعه علم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری، گفت: «برنامه ریزی برای برگزاری این المپیاد در حدود ۹ ما پیش، به همت وزارت آموزش و پرورش و ستاد علم و فناوری سلولهای بنیادی صورت گرفت و مرحله اول این المپیاد به همراه المپیادهای ریاضی، فیزیک و زیست شناسی در اسفند ماه سال ۹۴ برای اولین بار در ایران برگزار شد.»
وی افزود: «دور اول این المپیاد، در حدود ۳۶۰۰ نفر شرکت کننده داشت که از میان آن‌ها ۴۰۰ نفر به مرحله دوم راه یافتند. در نهایت با مشخص شدن افراد برتر این المپیاد، از این برگزیدگان در بزرگترین مجمع بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، که اولین بار به صورت جشنواره برگزار خواهد شد و در حضور دانشمندان و محققان داخلی و خارجی تقدیر به عمل خواهد آمد.»
همچنین در پایان بیان داشت: « این المپیاد برای اولین بار در جهان برگزار می شود و نمونه ای از آن در هیچ کشوری برگزار نشده است. سعی ما بر این است تا با برگزاری بین المللی این المپیاد آن را به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت نماییم.»
لازم به ذکر است؛ بزرگترین مجمع بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از ۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست