آخرین اخبار

دانشگاه شریف میزبان دانشجویان امپریال کالج لندن

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دانشگاه صنعتی شریف، در روزهای ۱۳ تا ۲۲ اردیبهشت میزبان ۲۵ نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه امپریال کالج لندن یکی از شش دانشگاه برتر بریتانیا، تحت عنوان شاخه دانشجویی انجمن بین المللی مهندسین نفت (SPE)، خواهد بود.
انجمن بین المللی مهندسین نفت (SPE)، از معتبرترین انجمن های علمی در بخش صنایع بالادستی نفت در دنیا است که در ابتدا زیرشاخه‌ای از انجمن مهندسی آمریکا (AIME) بوده و در سال ۱۹۵۷ میلادی بصورت یک ارگان مجزا درآمده است.
این انجمن در حال حاضر با بیش از ۱۰۰ هزار عضو متخصص و ۷۰ هزار عضو دانشجو در صنایع بالادستی نفت در بیش از ۱۵۰ کشور جهان، وسیع ترین شبکه از مهندسین نفت دنیا را در اختیار دارد. از شاخص‌ترین فعالیت‌های این انجمن می‌توان به برگزاری کنفرانس‌های علمی، مسابقات علمی دانشجویی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، استفاده از کتابخانه الکترونیکی، انتشار کتاب، مجله و نشریه، ارائه مقالات تحقیقاتی محققین و چاپ آنها در مجلاتSPE، همکاری بین المللی برای دستیابی به دانش و فناوری در زمینه های نفتی و… اشاره نمود.
گفتنی است؛ شاخه دانشجویی این انجمن که تحت حمایت صنعت نفت کشورهای خود قرار دارند، به صورت سالیانه در کشورهای مختلف دنیا اقدام به برگزاری بازدیدهای علمی می نماید. در سال جاری شاخه دانشجویی این انجمن در دانشگاه امپریال کالج لندن بازدید از مناطق و ارگانهای فعال در صنعت نفت در کشور ایران را در برنامه خود قرار داده است.
اقدامات وزارت نفت در واگذاری تحقیقات بخش بالادستی نفت میادین منتخب، به دانشگاه‌های بزرگ کشور و استفاده از تجربیات جهانی می تواند محور مناسبی برای انجام کارهای مشترک در این بازدیدهای علمی باشد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست