آخرین اخبار

چهارمین همایش ملی “مدیران فناوری اطلاعات”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات به پشتوانه تجربه چند دهه فعالیت پژوهشگاه در زمینه علوم و فناوری اطلاعات در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد…

شناخت و تبیین ماهیت یک فناوری، تنها از طریق تجزیه وتحلیل ابعاد تکنیکی آن امکان‌پذیر نیست و تأمل درباره ابعاد اجتماعی پیدایش و گسترش یک فناوری نیز حائز اهمیت است.
فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نیز از این مهم مستثنی نیستند.
این فناوری‌ها و محصولات آن‌ها در شرایط و موقعیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و در یک کلام ترتیب‌های اجتماعی خاصی پدیدار شده و گسترش می‌یابند. به نظر می‌رسد تجزیه‌وتحلیل فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بدون توجه به موقعیت‌های اجتماعیِ پیدایش و گسترش آن‌ها از قدرت تبیین‌کنندگی چندانی برخوردار نیست. این موضوع، ضرورت مطالعه میان‌رشته‌ای فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی را آشکار می‌سازد.
بر این اساس، چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات به پشتوانه تجربه چند دهه فعالیت پژوهشگاه در زمینه علوم و فناوری اطلاعات با رویکردی میان‌رشته‌ای و تأکید بر «فناوری اطلاعات از چشم‌انداز سیستم‌های اجتماعی-تکنیکی»، به منظور آشنایی و تبادل دیدگاه‌ها، ایده‌ها و تجربه‌های صاحبنظران، محققان و مدیران فناوری اطلاعات بر پایه سه محور اصلی علمی- فناوری، سیاستی- مدیریتی و اجتماعی- فرهنگی برگزار می گردد.
محققان، مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات می توانند دساوردهای خود را در قالب مقاله، طرح و ایده با محوریت فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی،فناوری اطلاعات و زبان شناسی، فناوری اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و معماری، فناوری اطلاعات و تجاری سازی، فناوری اطلاعات و محیط زیست، فناوری اطلاعات و رسانه و غیره تا تاریخ ۱۵ تیرماه سال جاری به دبیرخانه ارسال کنند.
شایان ذکر است وحید احمدی معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رئیس این همایش ملی است و بر اساس حکم‌های صادره، علیرضا ثقه‌الاسلامی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فناوی اطلاعات و احمد گنجی، مدیر ارزیابی به ترتیب به سمت دبیر علمی و اجرایی همایش منصوب شدند.
در پایان باید گفت این همایش در رور ۷ مهرماه ۹۵ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می گردد و علاقه مندان جهت ثبت و نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت چهارمین همایش ملی “مدیران فناوری اطلاعات” مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست