آخرین اخبار

چهارمین همایش ملی “مدیران فناوری اطلاعات”

ارتباطات
نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات به پشتوانه تجربه چند دهه فعالیت پژوهشگاه در زمینه علوم و فناوری اطلاعات در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد…

شناخت و تبیین ماهیت یک فناوری، تنها از طریق تجزیه وتحلیل ابعاد تکنیکی آن امکان‌پذیر نیست و تأمل درباره ابعاد اجتماعی پیدایش و گسترش یک فناوری نیز حائز اهمیت است.
فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نیز از این مهم مستثنی نیستند.
این فناوری‌ها و محصولات آن‌ها در شرایط و موقعیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و در یک کلام ترتیب‌های اجتماعی خاصی پدیدار شده و گسترش می‌یابند. به نظر می‌رسد تجزیه‌وتحلیل فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بدون توجه به موقعیت‌های اجتماعیِ پیدایش و گسترش آن‌ها از قدرت تبیین‌کنندگی چندانی برخوردار نیست. این موضوع، ضرورت مطالعه میان‌رشته‌ای فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی را آشکار می‌سازد.
بر این اساس، چهارمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات به پشتوانه تجربه چند دهه فعالیت پژوهشگاه در زمینه علوم و فناوری اطلاعات با رویکردی میان‌رشته‌ای و تأکید بر «فناوری اطلاعات از چشم‌انداز سیستم‌های اجتماعی-تکنیکی»، به منظور آشنایی و تبادل دیدگاه‌ها، ایده‌ها و تجربه‌های صاحبنظران، محققان و مدیران فناوری اطلاعات بر پایه سه محور اصلی علمی- فناوری، سیاستی- مدیریتی و اجتماعی- فرهنگی برگزار می گردد.
محققان، مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات می توانند دساوردهای خود را در قالب مقاله، طرح و ایده با محوریت فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی،فناوری اطلاعات و زبان شناسی، فناوری اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات و معماری، فناوری اطلاعات و تجاری سازی، فناوری اطلاعات و محیط زیست، فناوری اطلاعات و رسانه و غیره تا تاریخ ۱۵ تیرماه سال جاری به دبیرخانه ارسال کنند.
شایان ذکر است وحید احمدی معاون پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رئیس این همایش ملی است و بر اساس حکم‌های صادره، علیرضا ثقه‌الاسلامی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فناوی اطلاعات و احمد گنجی، مدیر ارزیابی به ترتیب به سمت دبیر علمی و اجرایی همایش منصوب شدند.
در پایان باید گفت این همایش در رور ۷ مهرماه ۹۵ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می گردد و علاقه مندان جهت ثبت و نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت چهارمین همایش ملی “مدیران فناوری اطلاعات” مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست