اخبار ایران و جهان

نخستین کنفرانس “اندازه گیری ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین کنفرانس “اندازه گیری ایران” توسط مرکز ملی اندازه شناسی در اردیبهشت ماه جاری برگزار می گردد…

موضوعاتی در زندگی بشر وجود دارد که آنقدر به بخشی از زندگی روزمره انسان مبدل شده اند که اغلب آن ها را حق خود می داند تا جایی که به آنها توجهی نمی کند در صورتی که این موضوعات ممکن است بعد علمی و پژوهشی داشته باشند و کمی نگاه عمیق و متفکرانه به خود طلب کنند.
مسئله سنجش و اندازه گیری از جمله این مباحث علمی است که کمی در آموزش و ترویج آن کوتاهی شده است.
۲۰ ماه می، روزی است که کنوانسیون متر، به امضا رسیده است به همین منظور این روز را روز جهانی اندازه شناسی نام نهاده اند و هرساله در سراسر جهان مراسمی برای بزرگداشت این روز برگزار می شود که امسال هشتمین سال از تولد خود را جشن خواهد گرفت.
حال برای پربارتر شدن این روز و استفاده از این موفقیت جهت ترویج دانش اندازه شناسی و نزدیکتر شده صاحب نظران و دست اندر کاران حوزه اندازه شناسی گردهمایی تحت عنوان نخستین کنفرانس “اندازه گیری ایران” با شعار اندازه گیری در جهان دینامیک برگزار می شود.
محورهای این کنفرانس شامل اندازه شناسی فیزیکی، اندازه شناسی مکانیکی، اندازه شناسی الکتریکی، اندازه شناسی شیمیایی، اندازه شناسی در پزشکی، اندازه شناسی در میترینگ نفت، گاز، برق و آب، اندازه شناسی قانونی و اندازه شناسی اپتیکی می باشد که به همین منظور کمیته علمی از اساتید صاحب نظر و مجرب از دانشگاه های معتبر کشور حضور دارند.
گفتنی است این کنفرانس در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اولین کنفرانس “اندازه گیری ایران” مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست