آخرین اخبار

چهارمین کنفرانس بین المللی “رباتیک و مکاترونیک”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهارمین کنفرانس بین المللی “رباتیک و مکاترونیک” به میزبانی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد…

با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی در جوامع بین الملل، نیاز به پیشرفت در حوزه رباتیک و مکاترونیک جهت همگام شدن با کشورهای در حال رشد امری ضروری است. از آنجا که ایران از جمله کشور های در حال توسعه در حوزه رباتیک و مکاترونیک می باشد، یک رویداد علمی می تواند نقطه عطفی برای مهندسین و متخصصین از سازمان‌های آکادمیک و صنعتی جهت تکامل و دستیابی به نیازهای امروزی و آینده صنعت رباتیک محسوب شود
به همین منظور، چهارمین کنفرانس بین المللی “رباتیک و مکاترونیک” توسط انجمن رباتیک ایران با همکاری دیگر انجمن های علمی من جمله انجمن مکاترونیک ایران به میزبانی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد فضایی علمی با حضور انجمن های مرتبط جهت تبادل نظر میان محققین و صاحبان صنایع مربوطه و ایجاد ارتباط مستقیم میان آنها می باشد.
گفتنی است علاق مندان به این علوم پرکاربرد می توانند مقالات و طرح های خود را تا تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال جاری در محورهای تخصصی ربات های پرنده و زیرآبی، ربات های بیولوژیکی، رباتیک شناختی، ربات های همکار، سیستم های هوشمند و رباتیک، سیستم های مکاترونیکی، طراحی حرکت و یادگیری، ربات های کابلی و دیگر حوزه های مربوطه به دبیرخانه این کنفرانس بین المللی ارسال کنند.
در این کنفرانس علاوه بر ارائه مقالات علمی، آخرین دستاورد های حوزه رباتیک و مکاترونیک طی نمایشگاه جانبی ارائه خواهد شد. همچنین نشستهایی در جهت استفاده از ظرفیتها و پتانسیل شرکت های خصوصی جهت توسعه صنعت رباتیک مورد بحث و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
زمان برگزاری کنفرانس ۵ لغایت ۷ مهرماه ۹۵ در دانشگاه تهران می باشد و صاحب نظران می توانند بای کسب اطلاعات بیشتر به سایت چهارمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست