آخرین اخبار

بخش داوری جشنواره ملی دانایی خلیج فارس امروز برگزار شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در ششمین دوره جشنواره ملی دانایی خلیج فارس؛ ۱۸۱ طرح از ۲۴ استان کشور به دبیر خانه این جشنواره ارسال شد. در دور اول داوری ۱۸ طرح از بین طرح های ارسال شده برگزیده شد. در این رابطه دکتر رستمی رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: «رویکرد جشنواره امسال، نوآوری ها و فناوری های حوزه ی نفت، گاز و پتروشیمی بوده و تمرکز بر روی طرح های کاربردی و عملیاتی که در مرحله ساخت نمونه آزمایشی، صنعتی و یا نیمه صنعتی هستند و یا به مرحله تجاری سازی رسیده و وارد صنعت شده‌اند؛ می باشد.»
برای داوری طرح های ارسال شده از ۷۱ داور صنعتی و دانشگاهی کمک گرفته شده است. در جلسه برگزار شده امروز که مرحله نهایی داوری این جشنواره می باشد در نهایت ۵ طرح از بین این ۱۸ طرح به عنوان طرح های برگزیده انتخاب خواهند شد و به آنها تسهیلات خاصی تعلق خواهد گرفت دکتر رستمی در این باره بیان داشت: «این ۵ طرح علاوه بر جایزه نقدی که از طرف پارک علم و فناوری خلیج فارس به آن‌ها اهدا خواهد شد، از طرف معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای تجاری سازی طرح های خود دریافت خواهند کرد. همچنین به برترین طرح برگزیده، جایزه نخبگی وزارت نفت و تندیس ویژه‌ی شهید تندگویان اهدا خواهد شد و این طرح به صورت خاص برای تجاری سازی از طرف وزارت نفت حمایت خواهد شد.»
اختتامیه این جشنواره با اعلام طرح های برگزیده و تجلیل از ارائه دهندگان این طرح ها روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت ماه با حضور مقامات وزارت نفت و مقامات استانی برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست