آخرین اخبار

آغاز به کار کمپین “ابر سلامت” برای دیابتی ها

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشگاه شریف برای غلبه بر دیابت همزمان با هفته ی سلامت سامانه “ابر سلامت” را راه اندازی کرد…

یکی از بیماری های شایعی کا این روزها بشر با آن دست و پنجه نرم می کند در صورتی که ممکن است فرد اطلاعی از مبتلا بودن به آن نداشته باشد بیماری دیابت یا مرض قند است.
می گویند در هر ثانیه دو نفر در جهان بر اثر این بیماری مزمن می میرند به همین منظور شعار هفته سلامت امسال را “غلبه بر دیابت” اعلام کردند.
در کشور ما نیز، طبق آمارهای رسمی تقریبا ۴ میلیون ایرانی به دیابت مبتلا هستند که نیمی از این تعداد از بیماری خود بی اطلاع هستند.
در اینجا وجود امکانات و خدمات برای تشخیص این بیماری و مشاوره در این حوزه احساس می شود که دانشگاه صنعتی شریف با طراحی سامانه “ابر سلامت” توانست مقداری امکانات در اختیار ایرانیان قرار دهد.
سامانه ابرسلامت با طراحی آزمون “احتمال ابتدا به دیابت” به کمک مجرب ترین متخصصین این حوزه در تلاش است تا نقش به سزایی در بالا بردن سطح آگاهی مردم از این بیماری داشته باشد.
این سامانه با همکاری صدها پزشک آمادگی ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف اعمم از تغذیه، روانشناسی، زنان و زایمان و…. دارد. کاربران با ثبت نام در این سامانه و یا از طریق اپلیکیشن ابرسلامت می توانند سوالات خود را از پزشکان پرسیده و در طی ۲۴ ساعت پاسخ آن را دریافت نمایند.
در این رویداد کاربران می توانند با مراجعه به سامانه ابرسلامت از میزان تندرستی خود آگاه شوند و همچنین از مزایای دیگر آن استفاده کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست