آخرین اخبار

انتشار کتاب ”فناوری های ذخیره هیدروژن”

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

انتشارات سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران از چاپ کتاب «فناوری‌‌های ذخیره هیدروژن» خبر داد. این کتاب با هدف ترویج و معرفی روش‌های مختلف ذخیره‌سازی هیدروژن و استفاده از آن به عنوان یک سوخت پاک و سبز و بدون آلودگی تألیف شده‌است.
نویسندگان این اثر دکتر سید حیدر محمودی نجفی و دکتر شهره صفارزاده متین از اعضای هیئت علمی پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران هستند.
این کتاب دارای ۱۱ فصل مختلف می باشد و در آن به شرح مفصلی از فناوری های گوناگون ذخیره هیدروژن به صورت گاز، مایع و جامد از طریق برهمکنش های فیزیکی و یا شیمیایی پرداخته شده است. همچنین مزایا و معایب و میزان توسعه هر کدام از این فناوری ها در جهان و مقایسه آن ها نیز در این کتاب مورد اشاره قرار گرفته است. خلاصه ای از فعالیت های انجام شده در داخل کشور در این حوزه و روند بومی سازی آن نیز در این کتاب ارائه شده است.
کتاب حاضر که به نوبه خود اولین کتاب به زبان فارسی در زمینه ذخیره‏سازی هیدروژن است، به عنوان مرجعی علمی و فنی برای محققان، استادان، دانشجویان و متخصصان تحقیق و توسعه در صنایع مرتبط با انرژی‏های پاک به ویژه هیدروژن و پیل سوختی قابل استفاده است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست