آخرین اخبار

گذری بر هفته نجوم در انجمن اخترشناسی شیراز

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

انجمن اخترشناسی شیراز به عنوان یکی از مراکز خصوصی نجومی ایران، هجدهمین سال فعالیت خود را با برنامه‌هایی ترویجی در اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می کند.
طبق روال برنامه های ۱۸ ساله این انجمن، هر هفته جلسه عمومی با محوریت مروری بر عکسهای هفته ناسا و جلسه پرسش و پاسخ بین مسوولین انجمن و اعضاء برگزار می‌شود. گفتنی است جلسه هفته اول در تاریخ یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه در ساعت ۱۸ الی ۲۰در دفتر انجمن برپا می گردد و به فاصله یک هفته دومین جلسه نیز در همان روز و ساعت برگزار خواهد شد.
سومین جلسه گردهمایی هفتگی اعضای انجمن اخترشناسی شیرازعلاوه بر محورهای قبلی به رویداد گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید، نیز در روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ خواهد پرداخت.
همانطور که در روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در سراسر ایران منجمان به رصد گذر عطارد از مقابل خورشید می پردازند این انجمن ریز همگام با تمامی منجمین ایرانی برنامه ای برای رصد این اتفاق آسمانی ترتیب داده است که در حاشیه این برنامه کارگاه های علمی و آموزشی نیز برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است با توجه به قرار داشتن هفته جهانی نجوم در اردیبهشت ماه، انجمن اخترشناسی شیراز این هفته را با برنامه های از قبیل نمایشگاه عکسهای نجومی، رصد آسمان، نجوم کودکان، نمایش فیلم‌های آموزشی و غیره در محوطه خانه گردشگری میراث فرهنگی استان فارس در روز ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز خواهد کرد.
در ادامه این برنامه ها روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه نیز نشست ویژه‌ای در جلسه هفتگی انجمن اخترشناسی شیراز با موضوع هفته نجوم و ترویج دانش زیبای نجوم برگزار خواهد شد.
در اخر باید گفت: در پایان این ماه نیز انجمن اخترشناسی شیراز برنامه‌هایی را مطابق گذشته با مشارکت دیگر انجمن‌ها و موسسات نجومی شهر شیراز، در باشگاه ماهانه نجوم شیراز برگزار خواهد کرد تا سهم کوچکی در اردیبهشت ماه پُربار نجومی سال ۱۳۹۵، برای علاقه‌مندان شهر شیراز به زیبایی‌های آسمان داشته باشد.
علاقه مندان و دوستیاران نجومی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از زمان برگزاری مراسم ها به سایت انجمن اختر شناسی شیراز مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست