آخرین اخبار

راه اندازی “باشگاه جوانه” در پارک علم و فناوری تهران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

باشگاه جوانه با هدف آشنایی دانشجویان با فرایندهای کارآفرینی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران راه اندازی شد…

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طی برنامه ریزی های انجام شده طرحی تحت عنوان برنامه “جوانه” را برای دانشجویان راه اندازی کرده است.
این برنامه به عنوان موتور محرک حرکت دانشجویان به سمت پرورش تفکر کارآفرینی و خلاقیت و به منظور ایجاد جرقه های تولید ایده برای حضور دانشجویان و دانش آموختگان در برنامه های شکوفایی و رشد و نهایتا توسعه یک کسب و کار طراحی شده است.
هدف اصلی این برنامه کمک به گسترش چارچوب های فکری دانشجویان، پرورش تفکر خلاق، افزایش مهارت آموزی و شکل گیری ایده های ایجاد کسب و کار بر پایه دانش کسب شده در حین تحصیل در دانشگاه است.
پرورش ویژگی‌هایی نظیر خطرپذیری، آینده‌نگری، مهارت‌های رهبری، استقلال‌طلبی و کسب مهارت‌های تجاری مختلف، فرصت‌های کارآفرینی پیش روی دانشجویان را افزایش می‌دهد و آنان را به یک کارآفرین موفق تبدیل می کند. این ویژگی‌ها علاوه بر اینکه به عنوان توانایی ذاتی فرد محسوب می‌شوند، قابل اکتساب نیز هستند. پرورش چنین خصوصیاتی در دانشجویان دانشگاه تهران از ماموریت های مهم برنامه جوانه است.
فعالیت هایی که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جهت دسترسی به اهداف این برنامه انجام می دهد شامل کارگاه ها و سمینارهای توانمند سازی، تورهای بازدید از صنعت، حمایت از مسابقات عملی دانشجویی، دروازه صنعت، کسب و کارهای دانشجویی و سمینارهای ترویجی می باشد.
حال اولین برنامه در این راستا بازدید از صنعت شرکت آریوژن فارمد با حضور دانشجویان دوره کارشناسی بوده است.
شرکت آریوژن فارمد یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مجموعه های تولید داروهای نوترکیب در ایران و خاورمیانه است که به همت چند تن از متخصصین داخلی در جاده مخصوص کرج ایجاد شده است و در این بازدید دانشجویان از بخش های مختلف تولیدی و تحقیقاتی شرکت دارویی آریوژن فارمد بازدید نمودند..
گفتنی است.دانشجویان می توانند با مراجعه به بخش جوانه در وبگاه پارک علم و فناوری و مشاهده تورهای فعال نسبت به ثبت نام و حضور در این برنامه ها اقدام نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست