آخرین اخبار

سیزدهمین همایش “مهندسی مواد و متالورژی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران در دانشگاه امیرکبیر برگزار می گردد…

سلسله همایش های علمی دانشجویی مهندسی مواد، از سال ۱۳۸۰ با هدف گردهمایی دانشگاهیان و صنایع مرتبط با مهندسی متالورژی به وجود آمد. در این همایش ها در کنار ارائه مقالات تخصصی، کارگاه های آموزشی ونشست های فنی برگزار می شد تا جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور، فرصتی برای تبادل نظر و تعامل سازنده بدست آورند.
این همایش، اولین فعالیت اتحادیه انجمن های علمی کل متالورژی کشور بود که بعدها به “سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی” موسوم شد. در سال های آغازین، محوریت کار سازمان بر اجرای هرچه بهتر همایش به عنوان فعالیت اساسی و برند مجموعه بود و هرساله، یکی از دانشگاههای برتر کشور آن را میزبانی می کرد. تا آنجا که پس از چند دوره برگزاری موفق و شناخته شدن در سطح کشور، از دوره ششم به بعد، همه ساله بالغ بر ۱۵۰ مقاله تائید شده در همایش و نیز حضور مدعوین ویژه از اتحادیه های صنعتی، به یکی از فعال ترین و قدرتمندترین گردهمایی های دانشجویی کشور بدل شد.
دامنه این امر تا آنجا گسترده شد که در حاشیه هشتمین دوره همایش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چندین نشست تخصصی با حضور چهره های برجسته صنعتی و دانشگاهی از نهادهای مرکزی کشور برگزار شد تا سنگ بنای نظام مهندسی مواد و متالورژی گذارده شود.
و اکنون نیز دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک تهران )، میزبان سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در تاریخ پنجم و ششم مهر ماه سال جاری (۱۳۹۵) خواهد بود.
دانشجویان و دانشگاهیان ، پژوهشگران ، متخصصین و کارشناسان صنایع می توانند یافته ها، دستاوردها و تجربیات خود را در کلیه زمینه های مرتبط با مهندسی متالورژی و علم مواد، شامل خواص فیزیکی و مکانیکی مواد، مهندسی سطح، مدیریت تولید مواد، الکتروشیمی، بیو مواد، مواد هوشمند، انرژی های نو، سنتز مواد و غیره تا تاریخ ۳۰ خرداد ماه به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.
شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست