آخرین اخبار

گذری بر هفته سلامت در دانشگاه امیرکبیر

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نمایشگاه هفته سلامت در دانشگاه امیرکبیر با محوریت مقابله با دیابت برگزار می گردد…

روز ۷ آوریل برابر با ۱۸ فروردین ماه «روز جهانی بهداشت» نام گرفته است و همه ساله برنامه هایی برای گرامیداشت این روز در سراسر جهان برگزار می شود. اما نظر به اهمیت «سلامتی» در زندگی آحاد جامعه و نقشی که انسان سالم می تواند در شکل دهی جامعه سالم داشته باشد، تعیین زمان بیشتر از یک روز برای گرامیداشت برنامه های مرتبط با سلامت و تکریم فعالیت های دست اندرکاران عرصۀ بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفت. در این راستا اداره کل روابط عمومی وزارت متبوع، روزهای ۲۴- ۱۸ فروردین ماه را به عنوان «هفتۀ سلامت» نام گذاری کرد.
«هفتۀ سلامت» فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهّم و سهم آن در تحقق توسعۀ پایدار، بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تأکید شود.
از این رو، در سازمان ها و دانشگاه های سراسر کشور برنامه هایی برای این هفته در نظر گرفته می شود.
مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچون سالهای گذشته به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت، در روزهای ششم تا هشتم اردیبهشت ماه نمایشگاه سلامت برگزار می کند.
دکتر حمید کشوری، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پزشکی این دانشگاه گفت: این نمایشگاه با توجه به شعار امسال سازمان جهانی بهداشت “دیابت را شکست بده” برنامه ریزی شده و با حضور جمعی از فعالان حوزه سلامت در سه بخش تجهیزات پزشکی، دارویی و غذایی برپا خواهد شد.
دکترکشوری به ارائه محصولات رژیمی ویژه افراد دیابتی، عرضه دستگاه های تست قندخون همراه با مشاوره دیابت، عرضه محصولات کشاورزی ارگانیک و گیاهان دارویی در این نمایشگاه اشاره کرد.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی در طول هفته سلامت می توانند از ویزیت و مشاوره رایگان پزشکی، اسپیرومتری و اندازه گیری قند خون در غرفه مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و همچنین تستهای روانسنجی در غرفه مرکز مشاوره دانشگاه بهره مند شوند.
رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مشاوره تغذیه و پزشکی، برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی، اجرای مسابقات ورزشی و تفریحی را از دیگر برنامه های این دانشگاه در هفته سلامت امسال عنوان کرد.
به گفته کشوری، اعضای انجمن اطلاع رسانی دیابت ( گابریک ) نیز در طول هفته سلامت به ارائه مشاوره و کتابهای آموزشی رایگان در زمینه دیابت و چاقی خواهند پرداخت و بازدیدکنندگان می توانند از خدمات اندازه گیری شاخص های بدن با دستگاه body composition و نیز اسکن کف پا در غرفه مرکز بهداشت و درمان استفاده کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست