آخرین اخبار

کنفرانس ریاضی ایران چهل و هفت ساله می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهل و هفتمین کنفرانس “ریاضی ایران” در دانشگاه خوارزمی برگزار خواهد شد…

ریاضیات را بیش‌تر دانش بررسی کمیتها و ساختارها و فضا و دگرگونی تعریف می‌کنند.
دیدگاه دیگری ریاضی را دانشی می‌داند که در آن با استدلال منطقی از اصول و تعریف‌ها به نتایج دقیق و جدیدی می‌رسیم. با اینکه ریاضیات از علوم طبیعی به شمار نمی‌رود، ولی ساختارهای ویژه‌ای که ریاضی‌دانان می‌پژوهند بیشتر از دانش‌های طبیعی به‌ویژه فیزیک سرچشمه می‌گیرند و در فضایی جدا از طبیعت و محض‌گونه گسترش پیدا می‌کنند، به‌طوری که علوم طبیعی مثل مهندسی، اقتصاد و پزشکی برای حل مسائل خود به ریاضی باز می‌گردند تا جوابشان را با آن مقایسه و بررسی کنند.
به دلیل کاربردهای فراوان این دانش گردهمایی هایی به منظور گسترش و تبادل اطلاعات میان اندیشمندان متخصص هر ساله در جای جای جهان برگزار می شود و امسال نیز چهل و هفتمین سالی است که در ایران این کنفرانس علمی به میزبانی دانشگاه خوارزمی برپا خواهد شد.
در این کنفرانس ریاضی‏دانان، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی و دبیران آموزش و پرورش از سراسر کشور و حتی خارج از کشور، در رشته‌های وابسته به علوم ریاضی، اعم از ریاضی محض و کاربردی، آمار، علوم کامپیوتر و برخی از رشته‌های فنی و مهندسی، گرد هم می‌آیند تا در این همایش بزرگ علمی ایده‌ها و یافته‌های پژوهشی خود را با دیگران در میان بگذارند و از دیدگاه‌ها و دانش یکدیگر بهره‌مند گردند.
لذا علاقه مندان می توانند در مقالات خود را با محوریت آمار و احتمال، آموزش ریاضی و تاریخ ریاضی، آنالیز، ترکیبیات، نظریه گراف و رمز، تحقیق در عملیات، بهینه سازی و نظریه کنترل (واپایش)، ریاضیات مالی، جبر، علوم کامپیوتر، معادلات دیفرانسیل و دستگاه‌های دینامیکی، منطق ریاضی و منطق فازی و هندسه و توپولوژی تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه سال جاری به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.
شایان ذکر است این کنفرانس علمی به مدت سه روز در روزهای ۷ لغایت ۱۰ شهریور ماه در این دانشگاه برگزار می گردد.
شرکت کنندگان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست