آخرین اخبار

دهمین همایش “ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سومین کنفرانس و دهمین همایش« ارزیابی کیفیت نظام‌های دانشگاهی» به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود…

ارزیابی و ارتقای کیفیت دانشگاهی از جمله دغدغه های آموزش عالی ایران است.
پیشرفت در عرصه آموزش عالی کشور، مستلزم احساس مسئولیت تمام همکاران دانشگاهی از جمله اعضای هیأت علمی، مدیران، سیاستگذاران، برنامه ریزان و سایر دست اندرکاران نسبت به کیفیت و کوشش مدوام برای ارتقای آن است.
از این رو، سومین کنفرانس و دهمین همایش« ارزیابی کیفیت نظام‌های دانشگاهی» با حضور کارشناسان، صاحبنظران و مسئولان آموزش عالی در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.
دکتر جواد حاتمی، دبیر علمی این کنفرانس گفت: دبیرخانه ثابت این همایش در مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه تهران قرار دارد و همایش مذکور به صورت چرخشی در دانشگاه‌های معتبر دولتی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اولویت وزارت علوم در دولت یازدهم اظهار کرد: ارتقاء کیفیت مهمترین اولویت مسئولین وزارت علوم در دولت یازدهم است و این همایش در راستای این اولویت برگزار می‌شود.
حاتمی در مورد محورهای این همایش توضیح داد: برنامه‌های درسی، سیاست‌گذاری در راستای ارتقاء کیفیت دانشگاه‌ها، جذب نیروی علمی در دانشگاه‌ها و غیره مهمترین محورهایی هستند که در این همایش مورد بررسی قرار می‌گیرند
حاتمی در پایان به این سؤال درخصوص میهمانان و سخنران های این همایش گفت: در این همایش یک مقام مسؤل از نهاد اعتبارسنجی دانشگاه‌های اسپانیا، قائم‌مقام وزیر علوم، نماینده‌ای از وزارت بهداشت و صاحب‌نظران و مدیران ارشد نظام آموزش عالی حضور دارند و برخی از آنها به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
قابل ذکر است سومین کنفرانس ملی و دهمین همایش ارزیابی کیفیت نظام‌های دانشگاهی ۷ و ۸ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست