آخرین اخبار

نهمین کنفرانس ملی “آموزش شیمی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نهمین کنفرانس “آموزش شیمی ایران” با همکاری انجمن شیمی ایران و موزه علوم و فناوری در دانشگاه زنجان برگزار می شود…

نخستین کوشش‌های بشر برای فهمیدن طبیعت مواد و بیان چگونگی دگرگونی آن‌ها ناموفق بود. اندک اندک کوشش‌ها برای تبدیل مواد کم ارزش، به مواد ارزشمندی چون زر و سیم، منجر به پیدایش دانش کیمیا گردید.
علم شیمی نیز از همین واژه کیمیا اقتباس شده که یکی از دانش‌های بنیادین است و به مطالعه و بررسی ساختار، خواص، ترکیبات، و دگرگونی ماده می‌پردازد.
در دنیای امروز دانش شیمی در بسیاری از علوم مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی، مکانیک، برق و الکترونیک، پزشکی و غیره کابرد فراوان و بسزایی دارد.
به منظور تاکید ویژه بر روش های یاددهی-یادگیری مبتنی بر کارکردهای شیمی در دنیای واقعی و تلاش برای همگانی کردن این دانش مهم و تاثیرگذار تجربی از طریق گره زدن مفاهیم آن با تجربیات دست اول زندگی، نهمین کنفرانس ملی “آموزش شیمی ایران” توسط انجمن شیمی ایران برگزار می شود.
گفتنی است این کنفرانس ملی با شعار ” آموزش شیمی؛ معنا بخشی به یادگیری شیمی” به مناسبت سالگرد تولد محمد زکریای رازی و روز داروسازی در روزهای ۶ لغایت ۸ شهریور ماه در دانشگاه زنجان برگزار می گردد.
از محورهای این کنفرانس می توان به آموزش شیمی، محیط زیست و توسعه پایدار، خلاق علمی در آموزش و پژوهش شیمی، فناوری های نوین و آموزش شیمی، شیمی و آموزش مهارت های زندگی؛ آموزش همگانی شیمی و نقد و بررسی برنامه ی درسی، سرفصل درس ها و محتوای کتاب های درسی شیمی اشاره کرد.
شایان ذکر است در کنار مراسم بزرگداشت این شیمیدان برجسته ی ایرانی، نمایشگاهی از دستاوردهای علمی ماندگار و تاثیرگذار محمد زکریای رازی توسط موزه علوم و فناوری بر پا خواهد شد.
همچنین این موزه درصدد است برگزاری جُنگ های متنوع شیمی در خلال بازدیدهای دانش آموزی و دانشجویی، بتواند در مسیر ترویج علم شیمی و آموزش ساده آن گام های موثری بردارد.
علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت انجمن شیمی ایران مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست