آخرین اخبار

ششمین جشنواره ملی ” ارتباطات و فناوری اطلاعات”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) اردیبهشت ۹۵ همزمان با روز جهانی ارتباطات برگزار می شود…

فناوری اطلاعات و ارتباطات (به اختصار فاوا) به عبارتی کلی در برگیرندهٔ تمام فناوری‌های پیشرفتهٔ نحوهٔ ارتباط و انتقال داده‌ها در سامانه‌های ارتباطی است. این سامانه می‌تواند یک شبکهٔ مخابراتی، چندین کامپیوتر مرتبط با هم و متصل به شبکهٔ مخابراتی، اینترنت و همچنین برنامه‌های استفاده شده در آنها باشد.
فناوری‌اطلاعات‌و ارتباطات بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است. جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است. گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.
کشور ما نیز از جمله کشورهایی است که توجه ی ویژه به این مهم دارد و از این رو قصد دارد ششمین دوره از جشنواره ملی “ارتباطات و فناوری اطلاعات” را با هدف شناسایی و اقدام به جذب و پرورش نخبگان و استعدادها در زمینه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد فضای رقابتی سالم و شور و نشاط علمی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعامل بین متخصصان کشور، بیشترین تلاش ها به منظور دسترسی بهتر به شبکه ملی اطلاعات، فراگیر کردن خدمات دولت الکترونیکی و عمق بخشیدن به آن و تحرک بخشیدن به فعالیت های رسانه ای الکترونیکی و ارتقاء سطح آگاهی بخشی به جامعه برگزار کند.
شایان ذکر است این جشنواره ملی در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد و علاقه مندان و دارنندگان دانش بنیان در این حوزه می توانند جهت ثبت نام به سایت ششمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست