آخرین اخبار

برگزاری نخستین نشست تخصصی پروژه “سار”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین نشست تخصصی پروژه “سار” توسط موزه علوم و فناوری برگزار می شود…

پروژه ترویجی «سار» اخیرا با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان و توجه به علم و فناوری، توسط موزه علوم و فناوری آغاز شد بطوری که در دو قالب اصلی «تولید پادکست» و «برگزاری نشست های فصلی» فعالیت می کند.
این پروژه با تکیه بر اسناد راهبردی و بالادستی کشور که در آنها بر ایجاد الگوی اقتصاد دانش بنیانِ بومی و تقویت فرهنگ کسب و کار دانش بنیان تاکید شده، راه اندازی شد.
در نشست های فصلی سار، تعدادی از دانشمندان، پژوهشگران، اساتید، متفکران، هنرمندان، مدیران و کارآفرینان موفق حوزه اقتصاد دانش بنیان و همین طور کسانی که تجربه های نو وخلاقانه ای در حوزه های علم و فناوری دارند دعوت می شوند تا تجربیات و ایده های شان را با مخاطبان در میان بگذارند. همچنین بعد از هر نشست فایل های صوتی و تصویری سخنرانی ها در وبسایت سار به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد.
در «پروژه سار» موضوعاتی که عمدتا در فضای آکادمیک مورد بحث است، در دو دیدگاه جهان شمول و محلی مطرح و با استفاده از زبانی غیر رسمی و «رسانه صدا» در اختیار مخاطبان عمومی و غیر متخصص قرار می گیرد. بعبارتی در این پروژه همواره پرسش هایی مطرح و فرآیند یافتن پاسخ های مختلف به این پرسش ها با مخاطبان به اشتراک گذاشته می شود.
“پروژه سار” همچنین محل مناسبی‌ برای اطلاع ‌رسانی شرکت های دانش بنیان، نهادهای آموزشی و محصولات و رویداد های علمی و فناورانه است.
گفتنی است نخستین سلسله نشست های تخصصی طرح سار یا همان «سخن‏گاه اندیشه های راهبردی» روز هفتم خرداد از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در سالن همایش های موزه ملی ایران برگزار می شود.
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به سایت sar.irstm.ir مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست