آخرین اخبار

یازدهمین کنگره انجمن علمی “جراحان عمومی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران از امروز و با حضور ۲۵۰۰متخصص از سراسر کشور در برج میلاد تهران آغاز بکار کرد…

جراحی عمومی، برخلاف نامش، تخصص جراحی‌ای است که بر اندام‌های شکمی مانند روده تمرکز دارد ولی از آنجا که متخصصین جراحی عمومی در بسیاری از مراکز دنیا، اولویت کارشان ارائه خدمات به بیماران تصادفی و اورژانس های تهدید کننده حیات میباشند، دامنه فعالیت ها و توانایی شان بسیار وسیع است و در مواقع لزوم قادر به انجام جراحی های اورژانسی در بعضی از رشته های دیگر می باشند از این رو این رشته به جراحی عمومی موسوم است.
این حیطه از جراحی در ایران مانند سایر حوزه ها دارای انجمنی تحت عنوان ” انجمن علمی جراحان عمومی ایران” است که در زمینه هایی چون ایجاد ارتباط علمی ،فنی ،تحقیقاتی ،آموزشی ،و تبادل نظر بین محققان متخصصان، تهیه و تدوین و انتشار نشریات علمی آموزشی و برگزاری گردهمایی های علمی ، برگزاری کلاسهای آموزشی و غیره فعالیت می کند.
در مسیر خدمات و فعالیت های این انجمن در اخرین روزهای فروردین ماه یازدهمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی ایران را برای جراحان و پزشکان عمومی و سایر صاحب نظران در این حوزه از علم برگزار می کند.
بهزاد رحمانی، رئیس انجمن جراحان عمومی در تشریح برنامه‌های کنگره، گفت: کنگره امسال با موضوع نگرشی بر عوارض جراحی که به صورت مفصل به آن پرداخته خواهد شد، برگزار می‌شود.
رحمانی با بیان اینکه این کنگره دارای حداکثر امتیاز بازآموزی برای شرکت‌کنندگان است، افزود: جراحان عروق، خون و سرطان بالغین، جراح قفسه صدری، عمومی، جراح کلیه و مجاری ادراری، جراحان زنان و زایمان همچنین متخصصان بیهوشی، رادیولوژی، آسیب شناسی، پرتو درمانی از گروه‌های هدف این کنگره هستند
رحمانی تاکید کرد: یازدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران امسال مقاله محور نیست چراکه مقاله ناشی از تحقیق بوده و تحقیق در امر پزشکی در کشور ما ضعیف است و بیشتر این تحقیقات آماری بوده و برای آمارگیران کاربرد دارد. رحمانی گفت: از برنامه‌های جانبی کنگره برگزاری نمایشگاه تجهیزات و دستاوردهای نوین پزشکی، جراحی و علوم وابسته است.
رئیس انجمن جراحان عمومی ایران اضافه کرد: نشست هم‌اندیشی جراحان عمومی کشور در حاشیه یازدهمین کنگره سالانه انجمن جراحان عمومی جمعه ۲۷فروردین ماه جاری در سالن برج میلاد برگزار خواهد شد.
گفتنی است این کنگره به همراه نمایشگاه جانبی خود به مدت سه روز (۲۵ لغایت ۲۷ ماه جاری) در برج میلاد تهران برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست