اخبار ایران و جهان

“چرخ” از اردیبهشت ماه خواهد چرخید!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

فرض کنید بر روی مبل راحتی خود لم داده اید و کنترل تلویزیون را به دست میگیرید. آن را روشن کرده و به طور اتفاقی مشغول تماشای یکی از شبکه ها می شوید. ناگهان بر روی صفحه نمایش، تصویری به صورت زیرنویس حک می شود که روز و زمان پخش برنامه ای را به شما اعلام میکند. نام برنامه “چرخ” است! در نگاه اول این اسم آنقدر جذاب است که مخاطب در اعماق ذهنش کمی تحریک شود تا برای یک بار هم شده در تاریخ ذکر شده حداقل کمی از محتوای برنامه را تماشا کند، تا لااقل به این سوال ناخودآگاه که در ذهنش ایجاد شده پاسخی جزیی بدهد. سوالی که میپرسد: ” چرخ؟ چه اسم عجیبی! چرخ به چه حوزه ای برمیگردد؟ شاید یک برنامه ورزشی است. شاید اجتماعی. احتمالا نام یک سریال جدید است! یا حتی یک کمدی! اما شاید … ”
اما مخاطبان حرفه ای برنامه های علمی صداوسیما در شرایط برابر، یعنی لم داده بر روی مبل راحتی و دیدن زیرنویس، احتمالا از فرط خوشحالی از جای خود بلند شده و با شتاب و هیجان دردستگاه تلفن همراه خود تاریخ و ساعت پخش برنامه را ثبت میکنند تا در زمان آن به صورت خودکار به یادشان بیندازد که زمان دیدن “چرخ” فرا رسیده است. البته اگر فراموششان شود!
بله، “چرخ” ،که نامی است هوشمندانه و گیرا، برنامه ای است علمی که از شبکه چهارم سیما پخش میشده و اکنون و در سال جدید با انتشار آخرین پست ” سیاوش صفاریان پور” ، مجری این برنامه، در صفحه اینستاگرام با متنی کوتاه و مثل همیشه جذاب یعنی:

عوامل برنامه چرخ

چرخیان مشغول کارند!

دوباره هیجان و اشتیاق را به مخاطبان پرشمار برنامه خود بازگردانده است.
« هدف اصلی “چرخ” نگاهی به سپهر دانش در جهانی است که هر روز در حال نو شدن بوده و پوست اندازی می‌کند. به همین دلیل سعی می‌کنیم جلوه‌ای از دانش را که در داخل کشور و در کل دنیا پیوسته در حال تغییرات است، برای مخاطبان به نمایش بگذاریم.” جمله مختصر و مفیدی که خواندید هدف و مقصودی است که صفاریان پور در زمان پخش سری قبل این برنامه برای آن تشریح کرده بود. هدفی جذاب و البته پر زحمت!
سری قبلی این برنامه از شنبه تا چهارشنبه و در ساعت ۱۹ بر روی آنتن میرفته است. اما پخش سری جدید این برنامه از اوایل اردیبهشت ماه از سر گرفته خواهد شد و باید منتظر شنیدن اخباری دقیق در مورد این برنامه بسیار وزین و علمی بود.
پس علاقه مندان به حوزه علم و برنامه پرطرفدار چرخ تا زمانی که چرخیان مشغول کارند و همفکری ها و جلسات نهایی خود را برگزار می کنند تا دوباره چرخ “چرخ” شروع به چرخیدن کند، می توانند به جای زل زدن به زیرنویس های تلویزیون با ” علمنا ” همرا باشند تا از آخرین اخبار و گزارشات در این زمینه بهره مند شوند.

+ در همین رابطه گفت و گوی کوتاه علمنا با سیاوش صفاریان پور را بخوانید.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست