اخبار ایران و جهان پزشکی و سلامت

گردهمایی مسئولان آزمایشگاه مراکز علمی کشور در پژوهشگاه پلمیر

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

ابتدا، خبر خوش معاون وزیر

در اواخر بهمن ماه سال ۹۴ بود که خبری مسرت بخش در فضای رسانه ای و دانشگاهی کشور پیچید. خبری که باعث امیدواری اهالی علم مخصوصا دانشگاهیان و دانشجویان شد. معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در گرگان به سر میبرد از اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری برای تجهیز، نوسازی و مقاوم سازی آزمایشگاه های کشور خبر داد. بودجه ای که هرچند در برابر نیازهای موجود به نظر کافی نمی رسد اما در مقابل سرمایه گذاری هایی که در سال های قبل در این حوزه صورت گرفته است رقمی چشمگیر محسوب میشود. این بودجه که در ادامه سال توسط معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم نیز مورد تایید قرار گرفت،می تواند رشد علمی کشور را به طور محسوسی افزایش دهد و باعث افزایش سرعت تولید علم نیز گردد.

رخدادی در مسیر تحول آزمایشکاه مراکز علمی

حال در همین راستا خبری دیگر نیز در روزهای اخیر توسط وزارت علوم منتشر شده که امید است در راستای تحقق هدف مورد نظر یعنی “تجهیز، نوسازی و مقاوم سازی آزمایشگاه ها” باشد.
مدیر کل دفتر پشتیبانی پ‍ژوهشی وزارت علوم گفت: اولین همایش مسئولان آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه ها، پژوهشگاه هاو مراکز پژوهش و فناوری و بزرگداشت روز آزمایشگاه (۳۰ فرودین ماه) در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار می شود.
دکتر جلال بختیاری گفت: برنامه های ویژه روز بزرگداشت آزمایشگاه با قرائت پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سخنرانی دکتر وحید احمدی معاون پژ‍وهش و فناوری وزیر علوم و دکتر نکو منش رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران آغاز می شود و با رونمایی از نشریه الکترونیکی شبکه شاعا و افتتاح نمایشگاه ادامه می یابد.
وی افزود: برگزاری چندین نشست تخصصی در خصوص شکل گیری آزمایشگاههای مرکزی، خدمات آزمایشگاهی، کلینیک های علمی ،نظام ایمنی، بهداشت و مقابله با زلزله، نظارت و ارزیابی شرکت های تامین کننده تجهیزات آزمایشگاهی، بخش دیگری از برنامه های روز بزرگداشت آزمایشگاه را تشکیل می دهد.
مدیر کل دفتر پشتیبانی پ‍ژوهشی وزارت علوم، تبیین برنامه های شبکه علمی آزمایشگاه های علمی ایران شاعا ، ایجاد صنف منسجم در ارتباط با مسایل آزمایشگاهی در مراکز آموزش عالی،توجه به مسئله سلامت و حقوق کارکنان آزمایشگاه ها و اعلام برنامه های وزارت علوم در حوزه آزمایشگاه های علمی و تحقیقاتی از اهداف برنامه های روز بزرگداشت آزمایشگاه است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست