آخرین اخبار

ایجاد کمیته محیط زیست و توسعه پایدار در کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی از تشکیل کمیته محیط زیست و توسعه پایدار در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری خبر داد…

به دلیل اهمیت موضوع محیط زیست که این روزها در کل دنیا برای حفاظت و جلوگیری از آلودگی آن تلاش های فراوان می شود.
سازمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کشور نیز با هدف پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست اقدام به تشکیل کمیته محیط زیست و توسعه پایدار زده است.
امید توکلی، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: کمیته محیط زیست و توسعه پایدار به منظور اجرای بند ۱۱ و ۱۳ سیاست های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین پیررو ابلاغیه هیات وزیران به عنوان یکی از زیر مجموعه های مرکز فناوری های راهبردی و به ریاست امیرحسین میرآبادی تشکیل شد.
وی افزود: هدف از تشکیل این کمیته حمایت و تشویق سرمایه گذاری ها و فناوری های سازگار، ارتقاء مطالعات و تحقیقات علمی و بهره‌مندی از فناوری های نوآورانه زیست محیطی و تجارب سازنده بومی در زمینه حفظ تعادل زیست بوم ها است.
وی تصریح کرد: پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست و همچنین هم افزایی فعالیت های زیست محیطی ستادهای توسعه فناوری برای تحقق اهداف بالادستی کشور در این حوزه دیگر اهدافی است که برای تشکیل این کمیته مدنظر قرار دارد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست