آخرین اخبار

اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نتایج نخستین مرحله المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد…

همزمان با راه اندازی وب سایت نخستین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی، ثبت نام از متقاضیان این المپیاد در تاریخ ۳۰ دی ماه سال گذشته آغاز شد و پس انجام  فرآیند ثبت نام توسط دانش آموزان، آزمونی در این خصوص به همت ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و با همکاری وزارت آموزش و پرورش در داخل و خارج کشور به طور همزمان برگزار شد که نتایج حاصل از این آزمون پس از بررسی های لازم اعلام شد.
در مرحله اول برگزاری آزمون از میان حدود سه هزار و ۷۰۰ متقاضی، ۳۹۸ نفر برگزیده شدند که این تعداد از میان متقاضیان استان های تهران، سمنان، مازندران، مرکزی، لرستان، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی بودند.
همچنین برگزیدگانی از استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمانشاه، کرمان، ایلام، هرمزگان، گیلان، گلستان، قم، قزوین، اصفهان، چهار محال بختیاری، بوشهر، آذربایجان غربی، اردبیل،‌البرز، زنجان، یزد، خوزستان و دو نفر از مدارس خارج از کشور نیز در مرحله اول آزمون این المپیاد حضور داشتند.
پس از اعلام نتایج، آزمون مرحله دوم با حضور ۳۹۸ نفر از برگزیدگان مرحله اول برگزار شده و در نهایت در نخستین جشنواره ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از ۴۰ نفر برگزیده مرحله دوم آزمون این المپیاد تقدیر می شود.
مرحله دوم آزمون دهه دوم اردیبشهت ماه جاری برگزار شده و در پایان اردیبهشت ماه جاری نیز اسامی برگزیدگان اعلام می شود.
برگزاری نخستین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اهداف وبرنامه ریزی های مختلف و گسترده ای داشت که از جمله می توان به آشنایی نیروهای دانش بالقوه کشور با زمینه های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به عنوان مرزدانش، فراهم آوردن امکانات و تسهیلات لازم و ترغیب و تشویق محققان، اساتید، دانشجویان و دانش آموزان اشاره کرد.
یکی دیگر از اهداف اصلی برگزاری این المپیاد که با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار می شود، ترویج و فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان در میان دانش آموزان و حمایت از ایده ها، خلاقیت ها و نوآوری های آن ها است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست