آخرین اخبار

دوره های توانمند سازی در زمینه نانو دانشگاه کاشان

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

فناوری نانو پدیده‌ای عظیم است که در تمامی گرایش‌های علمی راه یافته واز فناوریهای نوینی است که به صورت سرطانی درحال توسعه می‌باشد .این فناوری یک دانش به شدت میان‌رشته‌ای است و به رشته‌هایی چون مهندسی مواد، پزشکی، داروسازی و طراحی دارو، دامپزشکی، زیست‌شناسی، فیزیک کاربردی، ابزارهای نیم رسانا، شیمی ابرمولکول و حتی مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی شیمی نیز مربوط می‌شود. تحلیل گران بر این باورند که فناوری نانو، زیست فناوری (Biotechnology) و فناوری اطلاعات (IT) سه قلمرو علمی هستند که انقلاب سوم صنعتی را شکل می‌دهند. نانو تکنولوژی می‌تواند به عنوان ادامه دانش کنونی به ابعاد نانو یا طرح‌ریزی دانش کنونی بر پایه‌هایی جدیدتر و امروزی‌تر باشد.
در این ضمینه دانشگاه کاشان اقدام به برگزاری دوره های توانمندسازی سرمایه های انسانی نانو با محوریت آشنایی با کارآفرینی و روش تجاری سازی تحقیقاتی، آشنایی با پتنت و روش های مرور و جستجوی آن، انتقال تجارب کاربردی کار آفرینان موفق نانو و ارتباط با مسئولان و کارشناسان و برنامه­های ستاد نانو، کرده است.
به گزارش علمنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، دکتر مسعود صلواتی، رییس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان با بیان خبر برگزاری دومین دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی نانو در اردیبهشت ماه امسال، گفت: این دوره ها با هدف ارائه آموزش‌های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های نانو با گرایش‌های مختلف برای حضور در تجارت فناوری و رسیدن از ایده تا بازار برگزار می‌شود.
دکتر صلواتی اظهار داشت: در این دوره‌ها، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی به منظور تجاری‌سازی هر چه بیشتر ایده‌های مطرح شده در پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع، سوق داده می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای اولین بار این دوره در خارج از مرکز فنی حرفه ای کرج در دانشگاه کاشان برگزار شد خاطر نشان کرد: با توجه به اطلاعات مفید و کاربردی آموزشی ضمن این دوره و استقبال قابل توجه دانشجویان محترم از برگزاری آن در دانشگاه کاشان، امسال برای دومین بار در تاریخ هشتم تا دهم اردیبهشت ماه ۹۵ در این دانشگاه برگزار می شود.

نحوه ثبت نام

شایان ذکر است علاقمندان برای شرکت در دوره می توانند با مراجعه به سایت نانو ثبت نام کنند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست