آخرین اخبار

بیست و هفتمین کنگره سالیانه “انجمن فیزیوتراپی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با حضور رییس کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی؛ کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران برگزار می‌شود…

فیزیوتراپی حیطه‌ای از علم پزشکی است که علاوه بر درمان بیماری ها و توانبخشی ها به پیشگیری از بیماری و بالا بردن سطح سلامت بشر با استفاده از تجهیزات مختلف فیزیکی و تمرینات ورزشی می پردازد.
روش های رایج در این علم عبارتند از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق.
به دلیل نقش بالای این علم در ایجاد سلامتی و تشویق تولید کنندگان داخلی برای ساخت تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
از این رو، دکتر محمدعلی محسنی بندپی، رییس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اعلام خبر برگزاری بیست وهفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، اظهار کرد: امسال برای نخستین‌بار با تلاش هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران و دعوت رسمی توسط انجمن فیزیوتراپی ایران، میزبان دکتر «اما استوک»، رییس کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی در این کنگره خواهیم بود.
از آنجا که کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی یکی از چهار همکار مستقیم سازمان جهانی بهداشت است، حضور رییس این کنفدراسیون در ایران می‌تواند فرصتی برای معرفی توانمندی‌های ایران در بخش سلامت به جهان باشد.
دکتر محسنی بندپی با تاکید بر اهمیت سلامت فیزیکی شهروندان، در مورد علت انتخاب شعار «حرکت برای زندگی» برای این کنگره علمی، را گفت: برای اینکه فرد بتواند زندگی سالم، مفید و مطلوبی را در سطح فعالیت اجتماعی و خانوادگی خود تجربه کند، باید در بعد حرکتی کاملاً دارای توانمندی‌های لازم باشد و فیزیوتراپی، درمانی است که می‌تواند این توانمندی‌های حرکتی مطلوب را برای فرد حفظ و درمان کند و از بروز مشکلات حرکتی در آینده پیشگیری کند
وی افزود: با برنامه‌ریزی که برای این کنگره در نظر گرفتیم، حداقل ۱۵ سخنران از کشورهای مختلف دنیا در این کنگره حضور خواهند داشت و همچنین اساتید برجسته ایرانی رشته فیزیوتراپی که مقیم کشورهای مختلف مانند آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا هستند نیز حضور خواهند داشت.
به گفته رییس کنگره سالانه فیزیوتراپی ایران، نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی در چهار سالن این کنگره و با حضور ۸۰ تولیدکننده داخلی و واردکننده تجهیزات فیزیوتراپی و کمک توانبخشی برگزار می‌شود. علاوه بر این حدود ۲۵ کارگاه آموزشی که اکثریت این کارگاه ها توسط متخصصان خارج از ایران ارائه می شوند و و همچنین پانل‌های متعدد از دیگر برنامه‌های این کنگره علمی است تا دانش روز دنیا از سوی شخصیت‌های برجسته علمی، به متخصصان و دانشجویان این رشته در ایران منتقل شود.
شایان ذکر است بیست وهفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ماه امسال در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست